Wpis z mikrobloga

Miraski powiedzcie co byście zrobili bo jestem rozdarty. Pracuję w pewnej firmie która ma projekt dla klienta o nazwie dajmy na to X, przeczytałem ostatnio w wiadomościach, że ta firma nie maa zamiaru się wycofywać z rynku Rosyjskiego. Co byście zrobili na moim miejscu?
Dodam, że jak zmienię projekt to i tak moja firma matka będzie ciągnąć projekt dla klienta X, a w przypadku zmiany firmy większego problemu ze znalezieniem nowej pracy mieć nie będę.
#programista15k #programowanie

Co zrobić?

  • Poprosić o zmianę projektu 34.8% (16)
  • Zmienić firmę. 15.2% (7)
  • Olać to 50.0% (23)

Oddanych głosów: 46

  • 10
@Megawonsz_dziewienc: Niby tak, ale wiesz z jednej strony bojkotuje ruskie produkty i firmy które wspierają ruskich jak np LukOil, albo Shell które skupuje ropę od Rosji za śmieszne pieniądze, a z drugiej strony jak już dochodzi do własnych finansów to mam klapki na oczach.
@mikorys: To teraz tak... jak Ci się tam pracuje, pomijając tę jedną kwestię? A z drugiej strony, jeśli tak to żre Twoje sumienie/poczucie przyzwoitości, to zmieniaj pracę i tyle
@moll: Wolałem się zapytać mirasków co o tym sądzą, może po prosty jestem jebnięty, a patrząc na opinie to chyba tak ¯\_(ツ)_/¯, ew zmienię projekt
@mikorys: ale jak zmienisz projekt w obrębie swojej aktualnej firmy to połowiczna hipokryzja - nadal pracujesz dla firmy, która pracuje dla firmy robiącej biznesy w Rosji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

wg mnie jedno z dwóch, jeśli chcesz być w 100% konsekwentny - albo masz na to totalnie wygięte i robisz na tym samym projekcie co do tej pory, albo zmieniasz całkowicie firmę