Wpis z mikrobloga

Byłem kilka dni temu na granicy. Szybka akcja, o 10 rano telefon od mamy czy w razie potrzeby odbiorę przyjaciół jej znajomych z granicy i dowiozę do tych znajomych o 13 info że są już przy granicy. Szybka akcja ze zwolnieniem się z pracy i jadę. Na granicy wolontariusze pomogli mi znaleźć "moją" rodzinę szybkie sprawy papierkowe i w trasę. Byli zdumieni, że na granicy czekali Polacy z jedzeniem i w zasadzie wszystkim czego potrzebowali, jak się dowiedziała, że to wolontariusze i wszystko organizują bo chcą pomoc to biedna się popłakała, mówiła że zapłaciła 4k hrywien żeby ich dowieźli do granicy. Mówiła też, że bali się jechać bo chodziły plotki, że Polacy strzelają(?!) i ogólnie strasznie źle traktuja Ukraińców. Najmłodszy (8lat) jak tylko wsiadł do auta to zasnął. Na koniec jak nie chciałem przyjąć pieniędzy to dostałem bombonierkę (ʘʘ)
Więc małe #rozdajo z wszystkich którzy chcą wylosuje jedną osobę której to przekażę. Słodycze z piękna historią i happyendem.
Poza tym, jeśli ktoś ma info czy na #podkarpacie lub #zdalne nie szukają kogoś do pracy? Starsza Pani mówi biegle po niemiecku, ukraińsku i polsku. Była nauczycielką, pisze książki, bardzo serdeczna kobieta.
Jej córka (21l.) pracowała w banku. Z języków poza ukraińskim rozumie polski ale nie bardzo mówi i niemiecki ale nie wiem w jakim stopniu. Jeśli macie jakieś info będę wdzięczny ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

#ukraina
  • 7
  • Odpowiedz
Poza tym, jeśli ktoś ma info czy na #podkarpacie lub #zdalne nie szukają kogoś do pracy? Starsza Pani mówi biegle po niemiecku, ukraińsku i polsku.


@Windator: z Warszawy odjeżdżają darmowe (dla uchodźców) pociagi do Niemiec. Możliwe, że dużo szybciej tam znajdzie pracę i mieszkanie znając niemiecki - np. w punktach pomocy.
  • Odpowiedz
A i przepraszam za mało zwięzły tekst. Ale nie umiem pisać dłuższych wypowiedzi. Chociaż miałem jeszcze kilka refleksji po tej podróży.
Po pierwsze, że to mogło wydarzyć się wszędzie. Mogłem rano wstać i zamiast przeglądać mirko na klopie przed pracą usłyszeć bombardowanie.
Po drugie, mimo, że jestem nie wierzący "niech Bóg ma Pana w opiece" wypowiedziane z takim ciepłem i wdzięcznością jakoś mnie tak poruszyły w serduszku (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@Windator Ukraina dostaje sprzęt od innych państw, prezydent dziękuje za pomoc. Dziwne że myśleli, że Polacy będą strzelać. Może jakaś propaganda dezinformacyjna.
A błogosławieństwo nie zaszkodzi ;)
  • Odpowiedz