Wpis z mikrobloga

@Miszor669: 7 letni sprzęt, weź sobie odpuść, ani nie jest to już wydajne, ani nie ma co oczekiwać, że będzie nadal wspierany. Jak zależy Ci na macu to lepiej dołożyć i mieć sprzęt na lata. Przy czym ekspertem nie jestem, więc może niech wypowie się jeszcze ktoś mądrzejszy zanim podejmiesz decyzję.
@RZM_4: Jak mam kupować za 1500zl macbooka pro z 256gb ssd, 8gb ram i i5 6 generacji albo za tą samą cenę jakiegos thinkpada czy innego della z i5 7 generacji i takimi samymi pamięciami to chyba bym wolał zajebisty system MacOS patrząc na to, że same podzespoły są bliźniacze. Kwestia wspierania i aktualizacji
@Homar_smazony_na_wolnym_ogniu: trochę nie rozumiem o czym piszesz. Każda kolejna wersja macOS podnosi wymagania odnośnie sprzętu, a więc kolejne wersje sprzętu tracą w końcu wsparcie. To co podesłałem to minimalne wymagania dla ostatniej wersji macOS wydanej w zeszłym roku (biorąc pod uwagę że każda wersja ma ~3 lata wsparcia to dla tej wersji zostało jeszcze trochę ponad 2 lata)
@RZM_4: napisałeś tak, że nie da się zrozumieć o co chodzi. Lepsze podzespoły to sobie poradzę z systemem? Mając praktycznie takie same i5 w macu i w laptopie z windowsem chyba wiadomo który sprzęt będzie lepiej chodzil
@Miszor669: przecież napisałeś że ze starszej generacji, a czy będzie lepiej chodzić to zależy do czego używasz komputera, bo sorry, ale ReCap czy ContextCapture na Macu nawet nie pójdzie, więc zależy czy wgl potrzebujesz takiego sprzętu