Wpis z mikrobloga

Losowo wyskakuje black screen, zazwyczaj gdy odpale filmik na yt i zacznę przełączać fullscreen, gdy uruchomię grę to menu i ładowanie zapisu gry działa poprawnie ale po załadowaniu gra działa sekundę i następuje black screen, przy uruchomieniu testu w aida64 od razu wywaliło a raz działało z 15min, cinebench przeszedł cały, lekkie czynności jak przeglądanie internetu nie wywalają, bardzo chciałbym znaleźć przyczynę. Na necie nie widziałem rozwiązań jedynie ucięte wątki.

Dodaje screen z podgląd zdarzeń, ten błąd CertificateServices... już usunąłem poprzez wył fTPM w BIOSIE (a jeszcze ip apic procków są rożne zazwyczaj w tych WHEA-Logger)

cpu: Ryzen 7 5800x
gpu: Radeon TX 6600xt
mobo: B550 Gameing Plus
zasilacz: XPG Core reactor 750 gold

#komputery #pytanie #informatyka #serwispc
źródło: comment_1646402896snzaHtpRewQ7PpNNiGzNHj.jpg
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dfsrvbn: wiadomo że to nie przez temperature. Może skoki napięcia z zasilacza. Może być wiele przyczyn najlepiej oddać kompa do serwisu tam mają odpowiednie narzędzia żeby sprawdzić
@JoeBlade: czyli na twoje oko albo coś z kartą graficzną albo sekcja zasilania płyty głównej? Szukam jak najwięcej możliwych opcji żeby sprawdzać po kolei, dodam że jak powiedziałem że wiatraki na CPU musiałem przełączyć w biosie na tryb DC zamaist AUTO bo inaczej w ogóle nie działały to usłyszałem że najprawdopodobniej coś z mobo i wymienić
@dfsrvbn: Wrzuć grafikę do innego kompa, odpal na 5 min furmarka i będziesz miał odpowiedź czy faktycznie problem z sekcją zasilania GPU.
Plyta raczej mniej prawdopodobne, aby była uszkodzona.