Wpis z mikrobloga

To nie jest #raportpokustnika, a raczej #swietnaanalizapannoramixa.
Nasz wykopowy kolega @Pannoramix przygotował znakomity materiał który pomaga zrozumieć przyczynę linii uderzeń wojsk rosyjskich. Świetnie wyjaśnione jest tam znaczenie Charkowa, Czernichowa i Sumów, których obrona stopuje rosyjską inwazję z przyczyn czysto logistycznych. Znakomicie też wyjaśnione są źródła tak ogromnych problemów z zaopatrzeniem z jakimi borykają się rosyjskie siły inwazyjne na północ od Kijowa.
Ponadto sam się sporo dowiedziałem z materiału, m.in. o przyczynach geograficznych ucieczki większości uchodźców w kierunku Polski.

Niestety, tak dobry materiał utonął w zalewie propagandowych, bezwartościowych informacji. Wiem, że czytelnicy moich raportów cenią sobie wartościowe źródła, które pozwalają w pełni zrozumieć ten konflikt.
Dlatego też pomóżmy wykopać materiał @Pannoramix, a każdego gorąco zachęcam do obejrzenia, bo bez zrozumienia geografii Ukrainy nie można zrozumieć w pełni tego konfliktu, a w moich raportach często tego brakuje.

https://www.wykop.pl/link/6540817/ukraina-pierwsze-7-dni-analiza-geograficzna/ <-- Znalezisko do wykopania!

#ukraina #rosja #wojna
  • 17
  • Odpowiedz
@Pannoramix: Ja też pomagam osobiście. Swoje mieszkanie przydomowe które robiło za biuro oddałem matce z dzieckiem. Przywiozłem je 1400km z Warszawy. W sobotę jadę do Poznania po rodzinę 2+2 i też urządzamy im dzisiaj mieszkanie po dziadku żony, zamiast pracować. Ale Wasza pomoc jest globalniejsza, bardzo doceniam. Każdy pomaga jak może.
  • Odpowiedz
@Pannoramix: Warto żeby wartościowy materiał dotarł do jak największej liczby ludzi.

Dziękuję wszystkim czytelnikom #raportpokustnika za pomoc w wykopaniu! Jesteście wielcy! :)
Specjalne podziękowania należą się @lukaschels, który zawołał mnie do znaleziska. Super cumplu, że znalazłeś ten film i nie pozwoliłeś mu utonąć.
  • Odpowiedz
Ja też pomagam osobiście. Swoje mieszkanie przydomowe które robiło za biuro oddałem matce z dzieckiem. Przywiozłem je 1400km z Warszawy. W sobotę jadę do Poznania po rodzinę 2+2 i też urządzamy im dzisiaj mieszkanie po dziadku żony, zamiast pracować. Ale Wasza pomoc jest globalniejsza, bardzo doceniam. Każdy pomaga jak może.


@dupinka5000: Taka pomoc jak Twoja jest nieporównywalnie bardziej wartościowa niż moje raporty. Ja tylko staram się informować o tym co się
  • Odpowiedz
A ja naprawdę dziękuję Ci za te raporty. Zanim zaczęłam je czytać, przeglądałam codziennie dosłownie setki newsów z frontu próbując zrozumieć co w ogóle się dzieje, a wiadomo że pełno tam fake newsów, clickbaitowych treści i ciężko o jakiekolwiek konkrety na temat tego jak wygląda sytuacja.

Dzięki Twojej pracy naprawdę dużo mniej się stresuję tym wszystkim (chociaż wiadomo, daleko mi od radości, ale może przynajmniej nie osiwieję).
  • Odpowiedz
@pokustnik: bez Twoich raportów i tego co robił @delvian na #ruskimir to ja bym zwariował już w niedzielę chyba. Czytając Wasze wpisy mogę choćby iluzję jakiejś kontroli nad tą sytuacją mieć. Tak działa mój mózg niestety. Jestem Ci bardzo wdzięczny. Podsyłam Twoje wpisy kobiecie, która u mnie gości. Dobrze po polsku mówi i cieszy się np. z kontrofensywy w Kijowie.
  • Odpowiedz
@dupinka5000: @ismenka dodam, że @pokustnik sam zaproponował to, ktoś mu doniósł o filmie. Ja nagrałem w nocy, wrzuciłem i musiałem jechać do Krakowa wziąć kogoś autem. Wracam a tu taka niespodzianka. Dzięki!


@Pannoramix: współpraca mireczków na rzecz braci z Ukrainy, a na pohybel putlerowi. serce rośnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
A ja naprawdę dziękuję Ci za te raporty. Zanim zaczęłam je czytać, przeglądałam codziennie dosłownie setki newsów z frontu próbując zrozumieć co w ogóle się dzieje


@kocicho: bo to są właśnie takie opracowania, dla nas, wykopowych strategów i generałów. xD
bez tego byśmy guzik wiedzieli, a tak mamy to na tacy. ;)
no i możemy się potem mądrzyć na wykopie, w temacie wojny. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz