Wpis z mikrobloga

Z góry uprzedzam, że swoja wiedzę czerpię głównie od wykopowych ekspertów i pro-ukraińskiej poopgandy.

Dobrze rozumiem, że Rosja nie ma w tej chwili przewagi w powietrzu i Ukraińskie drony i samoloty bombardują ich konwoje z kolumnami pojazdów? Czy jakiś prawdziwy ekspert się o tym wypowiedział, są może jakieś hipotezy takiego stanu rzeczy? Bo jedynej rzeczy jakiej byłem pewny w tym konflikcie, że Rosja będzie mieć wielką przewagę w powietrzu i natychmiast bedzie tam dominowac wspierając swoją zmotoryzowaną piechotę i bombardując punkty strategiczne, ale z tych informacji które się do mnie dostają - tak się nie dzieje. Dlaczego tak jest?
#ukraina
#wojna
źródło: comment_1646400535dzPIsxfup9TLMd4RQrUeF7.jpg
  • 17
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Glacial: słuchałem wczoraj w Tok FM wywiadu z jakimś polskim generałem i generalnie przekaz był taki, że po pierwsze to w sumie nikt tego nie rozumie do końca, a po drugie faktycznie nie udało im się z zaskoczenia położyć całej obrony przeciwlotniczej i się boją - przy czym ponoć większość ataków z powietrza na budynki to właśnie rakiety nie bomby więc to lotnictwo oparte o myśliwce działa
@Glacial: Rosjanom brakuje najprawdopodobniej części zamiennych, co uziemia samoloty. Nie mają również zapasów broni precyzyjnej, przez co zmuszeni są latać na pułapach gdzie dosięgnąć ich może nawet ręczna wyrzutnia przeciwlotnicza. Ponadto nie zdołali wyeliminować ,,cięższych" zestawów przeciwlotniczych. Zawodzi współpraca między siłami lądowymi a powietrznymi, przez co ataki są chaotyczne. Nie mają odpowiedniej liczby specjalistycznych zasobników pozwalających na precyzyjne ataki na cele naziemne.

Ogółem obraz nędzy i rozpaczy. USAF pewnie umiera ze
@wjtk123: ruskie płatowece z końca zsrr (mig-29, su-27 i pokrewne) to dobre konstrukcje. Ale wszystko poza szkieletem, poszyciem i silnikami jest tam zacofane i do dupy.
@wshk: tylko w samoloty trzeba ładować kupę kasy cały czas żeby to latało. To nie czołg który możesz wstawić w krzaki na 20 lat (a i w niego władować sporo)
Wypowiadam się jako wykopowy ekspert ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pilot1123: Tak, ale to nie wyklucza się z tym co napisałem. Technologicznie są w dupie, tylko te ich #!$%@? rakiety są coś warte bo ciężko się przed nimi obronić.
Technologicznie są w dupie


@wshk: to chyba nawet nie jest kwestia technologii. Technologicznie też mają solidne zabawki (np. Kalibr), sam mówisz że ich samoloty wciąż sporo potrafią. Problem jest chyba bardzo głęboko ideologiczny - oni nie szanują ludzi. Żeby latać trzeba mieć wyszkolonych pilotów, a to są horrendalne koszty. Do czołgu czy BMP wsadzisz rekrutów po krótkim szkoleniu i nawet pojadą przed siebie, w lotnictwie tego nie przeskoczysz, trzeba mieć doświadczonych
@powaznyczlowiek: No na pewno bardziej skuteczna przeciw 'wolnym' samolotom, ale sam fakt, że mogliby strącić i odrzutowiec hamuje zapewne zapędy ruskich. Zresztą same myśliwce zbyt dużego zagrożenia dla celów naziemnych nie mają, ich zadaniem jest raczej walka powietrzna i ochrona tych wolniejszych - same myśliwce przewagi nie robią.