Wpis z mikrobloga

@damian_co_dalej: uwierz mi, że od tego zacząłem, ale weź sprawdzaj po kolei kilkanaście fanpejdży, czy jest jakiś aktualny wpis inny niż o nartach. A może ktoś był w weekend w konkretnym jedynym działającym i po prostu się tym podzieli.
@nynomat: Bikeparki raczej mają zimową przerwę. Trasy albo są na stokach narciarskich, albo poryte śniegiem albo dużą ilością błota tak że szkoda rozjeżdżać i psuć flow. Srebrna góra np. prosi aby nie jeździć do kwietnia bo usuwanie kolein to sporo roboty.

Masz natomiast dużo tras (mniej lub bardziej oficjalnych) poza bikeparkami więc jeśli nie boisz się pocisnąć z korby pod górkę to wszędzie znajdzie się coś do jazdy.
via Android
  • 0
@Diabl0 nie no jasne, mieszkam w Kielcach i wszystkie mniej oficjalne trasy są przejezdne, a te bardziej oficjalne mają przerwę do kwietnia właśnie. Różowa wyjeżdża na weekend i myślałem żeby też pojechać gdzieś z rowerem na dwa dni, ale niekoniecznie chodzi o błądzenie po naturalnych ścieżkach i szlakach pieszych z turystami. Byłem wczoraj na Skrzycznym pieszo i już rozumiem czemu trasy są nieczynne xD w świętokrzyskim nie ma śniegu, więc myślałem, że
@Silklash: w mojej opinii też i dzieje się nieproporcjonalnie mało.
Chociaż i tak ruszyło trochę za sprawą Jeleniowskich Ścieżek (40 km od Kielc) - pierwszych legalnych tras w regionie. Obecnie działają tam dwie trasy enduro, w przygotowaniu dwie kolejne.
W samych Kielcach poza katowanymi do porzygu szlakami pieszo-rowerowymi jest kilka tras zjazdowych na Telegrafie (obecnie poniszczonych przez wycinkę), są Wołowe Trasy, czyli single trail/enduro mniej oficjalne. W ramach budżetu obywatelskiego powstaje
@nynomat: słyszałem o tych Jeleniowskicg Ścieżkach, ale nie miałem kiedy tam wskoczyć. Właśnie niepojęte dla mnie jest to dlaczego tam się tak mało dzieje, skoro góry świętokrzyskie są tak blisko Warszawy. Ja jestem z Łodzi i do Bielska czy Ślęży mam max 3h jazdy w jedną stronę, ale jak już patrząc na Warszawę robi się 4.5h, tak samo wygląda sprawa Sudet.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Silklash: ja jestem z okolic Jeleniej, ścieżek jest w #!$%@?, pasmo olbrzymy głównie chyba najlepiej utrzymane. Ludzi tu trochę jeździ ale też ciężko czasem kogoś spotkać bo tras jest dużo i się rozkłada. Sam osobiście najwięcej jeżdżę dh więc dla mnie trochę dalej bo Dzikowiec / Srebrna Góra / Zieleniec bo są wyciągi lub podwózki na górę. Natomiast enduro to wal w pasmo olbrzymy koło przesieki. Nocować jest też gdzie, na