Wpis z mikrobloga

Podacie mi namiary (trackery strony) gdzie są Bajki/filmy animowane z ukraińskim/rosyjskim dubbingiem?

Bo właśnie robię (przeinstalowuje Windowsa XP) na bardzo starym laptopie (z Celeronem M na pokładzie) dla znajomego księdza, który gości na swojej plebanii uchodźców z Ukrainy.
Ten laptop ma służyć wyłącznie do puszczania bajek dzieciom, aby nie zajmowały smartfonów rodziców, którzy (widać po nich) potrzebowali by z nich skorzystać. Ale wiadomo dzieciom nie odmówią.

Ksiądz chce puszczać bajki z YouTube, ale ja Mu to odradzam ze względu na stary (i nie bezpieczny już) system, jakim jest Windows XP.

Pomyślałem więc, że pościągam (mam szybkie łącze) trochę bajek/filmów animowanych, i wrzucę od razu na dysk.
Do dyspozycji mam ok 100 GB.

#torrent
  • 7
@qoozy: lepiej postaw na nim jakiegoś Linuxa. Może być nawet Ubuntu lub poszukaj jakiegoś distro które jest specjalnie zrobione do wskrzeszania starych laptopów. Będzie chodzić lepiej niż XP. Do bajek czy YouTube wystarczy.
@qoozy: puść dzieciakom Reksia i inne bezsłowne bajki. Z rosyjskich wszędzie jest popularny wilk i zając, Masza i niedźwiedź też będą dobre.

Ale - jako belfer powiem, że oglądanie z polskim dubbingiem na pewno pomoże dzieciakom szybciej załapać język polski. Nie rezygnowałabym z bajki tylko dlatego, że tam po naszemu mówią.