Wpis z mikrobloga

@marcelus Przecież to #!$%@? konfa zawsze lubiła Ukraińców. Zawsze było, że nie są przeciw imigrantom tylko nie lubią tych odmiennych kulturowo. A ukraińcy to wg nich ten sam krąg kulturowy więc są ok. Do tego demografia itp itp itp.
@marcelus: Ruscy zaczynają robić z miast ukraińskich gruzowiska. 5-7 milionów Ukrainców to nie jest nierealny scenariusz


@gupio Dobrze, że w UE jest mechanizm podziału uchodźców. To jak jak coś powiedzieli się na inne kraje UE.
prawde napisał. Widzę, ze mozna ci pluc w morde byle zlego slowa na ukraincow nie powiedziec


@Najzsuiram: gównoprawdę. Polska zukrainizowana w tydzień xD Dobrze, że mają priorytety. Za 3-4 miesiące można je znieść, ale na razie powinni je mieć. Takie teksty wygodnie się pisze sprzed kompa w kraju nieobjętym wojną.
@100fraszek: Po pierwsze z UW

Po drugie: zwolnienie z opłat "mogą się ubiegać", Polacy też mogą sam nie płaciłem za akadems.

Zapomoga - mogą się ubiegać. Polacy też mogą się ubiegać, żadnego priorytetu.

Stypendium socjalne - mogą się ubiegać. Polacy też, żadnego priorytetu, sam pobierałem socjalne.

Czytanko ze zrozumieniem. Tu nigdzie nie ma priorytetu, jest tylko wskazanie z jakich świadczeń mogą skorzystać, bo uwaga, mogą o tym nie wiedzieć bo są
@Ogniwo_Paliwowe: różnica polega na tym, że moi rodzice całe życie dopłacali do moich "darmowych" studiów, natomiast uchodźcy dostają "darmowe" studia już z naszej kieszeni. I nie, moi rodzice NIE MOGLI SIĘ UBIEGAĆ o darmowe studia dla mnie.
Skoro cała ta rozróba ma trwać "max 3 miesiące" to przecież mogą wziąć dziekankę?
@100fraszek: Rozumiem że chodzi Ci o podatki? No to wyobraź sobie teraz, że oni ucząc się w Polsce też płacą podatki. Jak kupują jedzenie to je płacą, jak jeżdża na uberze to je płacą, nawet jak gdzieś mieszkają to je płacą ^^ Z perspektywy studenta płacą tyle samo podatkow co Ty.

A to że Twoi rodzice płacili podatki tu a ich tam to dość marny argument. Oczywiście że Twoi rodzice mogli
@Ogniwo_Paliwowe rozumiem, że to że studenci z Ukrainy mogą starać się o stypendium socjalne nie może być argumentem, ale w drugą stronę to już jest argument?

Marnym argumentem jest natomiast płacenie podatków przez 5 lat w porównaniu do płacenia ich przez 40 lat. Tymczasem "biedne polskie sieroty" jak sam słusznie zauważyłeś są polskie, więc zanim zostały osierocone, to ich rodzice nadal dokładali się do budżetu (więc myślę że w porywach ponad 5
@100fraszek: To że dwie grupy mogą mieć to samo nie jest argumentem za tym że jedna ma przewagę.

To że dwie grupy mogą sie starać o socjalne jest argumentem przeciwko Twojemu chochołowi że "MOI RODZICE TO MUSIELI PŁACIĆ". #!$%@? a nie musieli, Polska ma zajebiscie mocne wsparcie gorzej sytuowanych studentów.

#!$%@? Ci teraz głowę, ale przyjęcie takiej ilości nowych pracowników i studentów jest naprawdę dosyć zajebiste dla gospodarki kraju. Argument o
@Ogniwo_Paliwowe nie, faktycznie, teraz rozumiem. Polska faktycznie ma mocne wsparcie gorzej sytuowanych studentów, a wszystkie te pieniądze pochodzą prosto z drukarki w piwnicy NBP, a nie z kieszeni obywateli. Dobrze, że mi to wytłumaczyłeś.

Przyjęcie studenta nie generuje żadnego przychodu, o ile po otrzymaniu edukacji nie podejmie pracy w kraju. Tym bardziej jeśli w jej trakcie będzie miał "za darmo" studia, akademik i kieszonkowe.

No ale masz inny kolor narracji w głowie,
@100fraszek: Właśnie przed chwilą napisałem Ci że ten student przez pięć lat studiów tu siedzi i za coś je i za coś jeździ po mieście i podejmuje dorywcze prace i płaci podatki w żarciu benzynie ubraniach i tak dalej.

Oczywiście w Twojej głowie to jest pudełko które pobiera zasiłki nie je i mieszka tu za darmo 5 lat, ale na szczęście ekonomia się z Tobą nie zgadza ^^

Pieniądze w budżecie
Kiedy kończą się argumenty, zaczyna się czarna lista...

Reasumujac, zaczęliśmy od tego, że uchodźcy na studiach mają nie być traktowani lepiej, ale są, bo otrzymują przywileje nie wypracowane wcześniej przez ich przodków.

Kolejnym argumentem było to, że jak przyjadą to i tak się w kosztach zwrócą. Oczywiście zakładając, że po zakończeniu wojny postanowią zostać w Polsce, a nie wrócić na Ukrainę odbudować ojczyznę. Ewentualnie pojechać dalej na zachód, bo tak naprawdę w
prawde napisał. Widzę, ze mozna ci pluc w morde byle zlego slowa na ukraincow nie powiedziec


@Najzsuiram: W kiepskim tonie. O #!$%@? chodzi jakie priorytety? Że nie będzie miejsc w szkołach dla polskich dzieci? Co to za brednie? W ZUSie się nie zarejestrujesz? Obowiązek zapewnienia przedszkoli przez państwo też jest i przynajmniej u mnie działa.
Większość to #!$%@? tylko. A uczelnie? Same babki przeszły przecież a do tego zaraz może będą