Wpis z mikrobloga

@wscieklybyk: Jeżeli ma być dobrze, to ESET. Jeżeli ma być mniej dobrze, to F-Secure, G-Data, Bitdefender. Cała reszta zjada niepotrzebnie moc CPU. Takie wynalazki jak Avast, AVG czy Norton są nawet gorsze od wirusów.
@wscieklybyk: W wypadku OS X czy systemów Linux to jest trochę trudniej zarazić czymś komputer ze względu na to jak działają tam uprawnienia, więc i wirusów dużo mniej - musiał byś sam zainstalować podejrzaną apkę. Tak, że moim zdaniem nie ma sensu.

@Bogdan_Boner: Tak tak, instalator (przed rozpakowaniem) zajmuje 3x więcej niż ESET, O F-Secure czy bitdefender nie wspominając. Ale w praktyce, to jak szybko działa AV rozpoznasz pracując na
@Bogdan_Boner: Ma moduł ochrony rzeczywistej. Nie pamiętam, która wersja ale chyba Internet Security i wyższe mają nawet specjalnie monitorowane okno przeglądarki, poza tym że weryfikuje ono certyfikaty SSL (eset pobiera stronę do programu av, deszyfruje ssl-em, sprawdza cert, szyfruje i wysyła do przeglądarki), to jeszcze weryfikuje czy to nie jest phishing odczytując adres strony, czy nie ma literówek czy innych dziwnych rzeczy. Ja od lat próbuje różne rozwiązania dla klientów, i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wscieklybyk: Jeżeli ma być dobrze, to ESET. Jeżeli ma być mniej dobrze, to F-Secure, G-Data, Bitdefender.

@crazy_wolf: co? XDDDDD Bitdefender jest w czołówce razem z Kaspersky czy Sophos, ESET czasami miewa problemy z nowymi ransomware
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Tak tak, instalator (przed rozpakowaniem) zajmuje 3x więcej niż ESET, O F-Secure czy bitdefender nie wspominając. Ale w praktyce, to jak szybko działa AV rozpoznasz pracując na komputerach, które są starsze, z wolniejszymi HDD (5200obr/min). Niestety czasami mam przyjemność. Norton to jedno z najgorszych rozwiązań, które od razu wylatuje.

@crazy_wolf: nie tak mierzy się "lekkość antywirusa". AV korzystają w większości z "modułów" (sterowników) których zużycia zasobów nie da się zmierzyć
@Avil: Dlatego też twierdzę mimo wszystko że taki Norton 360 lub Malwarebytes jest lekki - mam porównanie np przy benchmarkach programów wrażliwych na zasoby cpu i ram i testowałem je z włączonym 360 i bez - wyniki bardzo dobre
@Avil: W czołówce rankingów jak najbardziej. Trzeba patrzeć szerzej. Bitdefender jest spoko, ale sposób w jaki jest skonstruowany jest momentami dość głupi (dużo zewnętrznych bibliotek potrzebuje, nie wiem jak teraz ale ze 2 lata temu wymagał .NET żeby wyświetlić chociażby okienko przy zasobniku, śmieszne po prostu).

nie tak mierzy się "lekkość antywirusa". AV korzystają w większości z "modułów" (sterowników) których zużycia zasobów nie da się zmierzyć


@Avil: Ja wiem, ale