Wpis z mikrobloga

@Marshall1337:
Co rozumiesz przez czujnik temperatury? Jakiś czas temu szukałem sterownika z możliwością podłączenia czujnika po NTC i poległem. Nawet nie miałem wymagania jak Ty, że ma być bezprzewodowy.
Albo smartfon albo zew. czujnik (òóˇ)

Homematic IP np. ma rozwiązania, że termostat jest osobno, który również służy jako kontroler temperatury w pomieszczeniu. Po ZigBee komunikuje się z bramką, bramka wysyła sygnał do sterownika.
Myślę,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ksiak: nie wiem co to znaczy. W piecu mam panel sterowania ze złączem ebus na 2 kable z odbiornika. Jak dobrze rozumiem odbiornik jedynie podaje sygnał on i off.
  • Odpowiedz
nie wiem co to znaczy. W piecu mam panel sterowania ze złączem ebus na 2 kable z odbiornika. Jak dobrze rozumiem odbiornik jedynie podaje sygnał on i off.


@Marshall1337: nie do końca.
Przy protokole OpenTherm również są tylko dwie żyły ale tam już jest pełna komunikacja i zazwyczaj płynne sterowanie płomieniem a nie na zasadzie "włącz/wyłącz". Musisz sprawdzić w instrukcji pieca.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ksiak: nic nie piszą, ale w opisie dedykowanego sterownika jest taki punkt:

Komfort i oszczedne ogrzewanie dzieki regulacji modulacyjnej: regulator dostosowuje w czasie rzeczywistym wybrana temperature zasilania obiegu grzewczego, aby jak najlepiej dostosować prace kotła do zadanej przez uzytkownika temperatury pokojowej.
Wiec chyba masz rację.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Marshall1337: szukasz w instrukcji obsługi, a powinieneś w instrukcji montażu - tam na na 18 stronie jest instrukcja podpięcia czujnika temperatury zewnętrznej bezpośrednio do pieca, wtedy w sterowniku można uruchomić krzywą grzewczą.
Masz tam też info, że można używać sterowników: ze stykiem bezpotencjałowym lub dedykowanego ebus. Jak chcesz z wifi to będzie to raczej pierwszy typ, chyba tech - sterowniki mają coś w ofercie. Choć imho wifi do samego termostatu
  • Odpowiedz