Wpis z mikrobloga

I wy się dziwicie Rosjanom, że łapią się bezmyślnie na propagandę swojego rządu.. Sami się na to łapiecie i to powielacie stając się bezmyślnymi sługusami kacapskiej swołoczy. Mam nadzieję że co po niektórzy przemyślą swoje poglądy widząc w jakie tony te świnie ze wschodu uderzają i co chcą wykorzystać do skłócenia nas ze sobą. Nikt nie mówi, że kartofel z kurduplem nie starają się sprowadzić imigrantów i uchodźców z wcześniejszej akcji z granicą na Białorusi. Jak najbardziej mogą tam być osoby, których zamiary nie są znane i mogą chciec działać z zamiarem zrobienia krzywdy naszemu Państwu. Wy na prawdę myślicie ze nikt ich tam nie weryfikuje? Że Ukraińcy puszczają ich swobodnie przez swoje granice? Zdawkowe pytania, szerzenie fake newsów, wysyp rasistowskiego dziadostwa na tagach, wzbudzanie sztucznego niepokoju - a co po niektórzy łykają to jak pelikany

#wojna #rosja #ukraina
  • 13
@Najzsuiram: #!$%@?ć pis, ale służby to nie przepuściły ciapaków z Białorusi, to teraz nie wystawia dupy i nie dadza sie ruchać jak ci sami beda chcieli wejść od strony Ukrainy.
Dobrze że nie ufasz Pisowcom i masz wątpliwości, ale miej też rozum i sprawdzaj potwierdzone informacje a nie ruskie trolle na mirko.
@Najzsuiram Ja też nie ale przede wszystkim muszą przejść przez służby Ukraińskie które teraz są znacznie bardziej elektryczne i uważne. Oni nawet swoich nie puszczają bezmyślnie, szczególnie że nie chcą robić grandy z sąsiadem, który im tak pomaga. Może się zdarzyć że zarówno jednej stronie jak i drugiej coś się wymknie ale niestety, jest wojna i takie sytuacje się mogą zdarzyć. Ja jeszcze bardziej boję się, żeby jakieś ruscy agenci nie dostali
@xmain78: Tak, myślę że weryfikacja jest pobieżna. Chcą jak najszybciej przepuścić jak największą ilość ludzi co jest normalne. Ale nienormalna jest opalona dzicz. Pomagajmy Ukrainie bo dzięki niej nie kacapy nie są nad wisłą tylko nad dnieprem. Możesz mnie nazywać yebanym rasistą. I wiesz co? I będziesz miał rację. Sąsiadowi pomogę, rodzinie pomogę, ale nie zamierzam pomagać nierobom, którzy gdzie się nie pojawią tam robią #!$%@?.
@xmain78: Jakie masz zaufanie do ukraińskich strażników gdy kolejka na przejsciu ma kilka kilometrów i przez kilkanaście godzin widzisz kobiety i płaczące dzieci? Nie twierdzę, że robią to z premedytacją ale przy takim wysiłku trudno jest utrzymać 100% sprawności. Z drugiej strony ataki na Polaków mogą równnie dobrze przeprowadzać naprawdę studenci. Kilkanaście godzin stali na przejściu a do tego stres wywołany wojną.
@misiek432 Zgadzam się z tym, że trzeba być 100x bardziej ostrożnym przy weryfikacji takich osób szczególnie w czasach wojny gdzie taka weryfikacja jest utrudniona. Niech po prostu zajmą się swoją robotą (służby graniczne) i tyle. @Show dobrze napisał - na granicy z Białorusią staliśmy ostro to myślicie ze tutaj się tak łatwo ugną? Oczywiście, część przejdzie ale nie wrzucajmy od razu wszystkich do jednego worka że każdy który przejdzie będzie od razu
@Najzsuiram a skąd się wzięła ta kolejka? Jakby wpuszczali wszystkich jak leci to byłby ruch ciągły i nie byłoby kolejek na kilkanaście kilometrów. Dajmy szanse tym pogranicznikom na wykonywanie swojej pracy i przestańmy siać panikę jakby ciemnoskórzy uchodźcy utworzyli już front południowo wschodni w naszym kraju - trochę chłodnej głowy. I jeszcze raz proszę - weryfikujcie informacje
@xmain78: Otóż tutaj mamy całkowicie inną sytuację niż na granicy z białorusią. Na Ukrainie panuje wojna, więc Polska ma obowiązek wpuszczania imigrantów z kraju objętego wojną. I to normalne, że muszą to robić sprawnie - kosztem dokładności weryfikacji. Strona Ukraińska nie wypuszcza tylko Ukraińców w wieku 18-60 bo co ma zrobić z resztą? Rozstrzelać? No oczywiście, że nie - podobnie i nasi muszą wpuścić resztę. Szkoda tylko, że już na terenie
Że Ukraińcy puszczają ich swobodnie przez swoje granice


@xmain78: A istnieje korupcja na Ukrainie? (Np pechowiec, który przypadkiem wlazł na pogranicznika, może zapłacić)

Wy na prawdę myślicie ze nikt ich tam nie weryfikuje?

Tak. Wyborcza w znalezisku poniżej:
https://www.wykop.pl/link/6532027/czarnoskorzy-imigranci-wykorzystuja-wojne-na-ukrainie/

Prawie sami Pakistańczycy, Irańczycy i obywatele Maroka. Każdy mówi, że studiuje, choć język angielski i rosyjski znają szczątkowo.

Ukraińcy ich nie weryfikują, a my musimy wpuszczać, bo wojna.

Tak mam wątpliwości czy
Sąsiadowi pomogę, rodzinie pomogę, ale nie zamierzam pomagać nierobom, którzy gdzie się nie pojawią tam robią #!$%@?.


@misiek432: w sensie nierobami sąci co mają inny kolor skóry czy o #!$%@? ci chodzi? xD