Wpis z mikrobloga

@awdr: Chodzi o pomiary na bieżąco, tak będę wiedział tylko ile wyprodukowałem i na rachunku z energetyki ile oddałem więc różnica będzie tym co na bieżąco zużyłem. Mam oficjalną informację z FoxESS-a, że najnowszy falownik z serii T nie ma możliwości takiego pomiaru jak na screenie z aplikacji powyżej w standardzie.
@awdr: falownik fronius i licznik smart meter fronius
https://onninen.pl/produkt/FRONIUS-Licznik-Smart-Meter-63A-3-43-0001-1473,246287

można połączyć na różne sposoby, wymaga konfiguracji żeby wiedział czy ma odejmować czy dodawać (można np zamontować licznik tam gdzie szare kolko)

@Shav_Arth: nie wiem jaki licznik, ale na 100% to musi być licznik który współpracuje z falownikiem/aplikacją. Mój licznik podłącza się pod falownik 3 kabelkami, mam falownik w osobnym budynku i dane lecą skrętką którą wrzuciłem na zapas przy budowie.
zibizz1 - @awdr: falownik fronius i licznik smart meter fronius
https://onninen.pl/p...

źródło: comment_16460631857S66t5SuzScAll8uEI8Zqs.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@awdr: no może. Ja jak wybierałem dla siebie falownik to jednym z decydujących czynników było to jak wyglądają wykresy;) i dostępność takich liczników
@zibizz1:" Urządzenie samo w sobie nie wie nic o tym co dzieje się w obwodach odbiorczych. Zna tylko ilość energii, którą wyprodukowało.
Jeśli chcemy mieć wgląd w to co dzieje się w obwodach odbiorczych, należy w miejscu styku z dostawcą energii założyć tzw. Smart Meter (licznik), który po podpięciu do falownika przez magistralę Modbus (RS-485) prześle dane do chmury i bedzie to widoczne w aplikacji."

czyli to do tego
@zibizz1: Rozmawiałem dzisiaj z instalatorem, stwierdził ze wystarczy tylko licznik Chint na początku instalacji i będzie liczyło przebieg w dwie strony z wszystkich urządzeń i nic więcej nie trzeba. Nawet jak falownik się wyłączy to będzie działał, bo będzie wpięty w rozdzielnie i tam będzie miał zasilanie wiec ściema z Allegro o konieczności drugiego urządzenia obalona.
@Shav_Arth:

wiec ściema z Allegro o konieczności drugiego urządzenia obalona.

No ale koleś ma racje, falownik musi działać żeby odczytywać na bieżąco dane z licznika. Jeśli falownik się wyłącza jak nie ma DC(mój cały czas jest w stand zasilany z AC) to odczytuje tylko gdy jest włączony, wiec przerwa w nocy spowoduje że od zachodu do wschodu słońca będziesz miał jedna linie na wykresie (brak odczytów w nocy). Jeśli nie interesują
@zibizz1: Ja zrozumiałem to tak ze byłoby tak jak mówisz jeśli ten licznik byłby przy falowniku ale jeśli będzie przy głównym liczniku w rozdzielni na samym początku instalacji to prąd będzie miał z rozdzielni wiec będzie działał cały czas i liczył przepływ w obie strony a od falownika do tego licznika będzie kablem sterującym wysyłany sygnał o ewentualnej produkcji falownika wtedy kiedy będzie on włączony.
@Shav_Arth: Nie rozumiesz, ja o chlebie Ty o niebie.

Licznik działa cały czas i zlicza energię w 2 strony, ma zapisane 2 wartości.
Falownik odczytuje np co minute wartość z licznika i zapisuje sobie te pomiary i z tego są rysowane wykresy.

Jeśli masz falownik, który nie będzie pracował w nocy to nie będzie odczytywał wartości na bieżąco, tylko zanotuje sobie ostatnia wartość przed wieczorem i kolejny odczyt zrobi dopiero jak
zibizz1 - @Shav_Arth: Nie rozumiesz, ja o chlebie Ty o niebie.

Licznik działa cały...

źródło: comment_1646169034zbPpo9KILdBpTmI9dAYntY.jpg

Pobierz