Wpis z mikrobloga

Hej mirki z tagu #wojna #ukraina #rosja
Na główną wybił film w którym "anonymous" podobno był w stanie "shackować" rosyjską telewizję i puszczają tam filmy z ukrainy. Potrzebuję Waszej pomocy, abyście sami ocenili ten film raz jeszcze, gdyż moim zdaniem coś jest z nim nie tak.

Zawodowo zajmuję się edycją wideo oraz testuję telewizory i moim zdaniem, wydaje mi się, że ten film to fejk.
Już tłumaczę dlaczego. Po pierwsze w video istnieją pewne artefakty, które nie powinny istnieć na natywnym obrazie przekazywanym do telewizora. Widoczne klatka po klatce w krawędziach czy też w rogach. Czasami widać jak jeden obraz nadal istnieje, a drugi "nałożony na niego" nie pokrywa go w całości i widzimy inną klatkę od spodu, takie coś nie powinno mieć miejsca. Kolory powinny zmienić się w całości i wszystkie piksele muszą zareagować na zmianę koloru tak samo, a następnie zgodnie z ich czasem reakcji pikseli zmienić swoje barwy w zależności od jasności przejścia, a nie, że kawałek się zmienia, a ucięty kawałek pozostaje inny, a kilka klatek dalej ma identyczną jasność jak wszystkie piksele, które zaczęły zmieniać kolor szybciej.

Dodatkowo zwróccie uwagę na ujęcie w menu telewizora, a dokładnie na jego rogi - W panelach LCD, a tutaj mamy z takim do czynienia niezależnie od podświetlenia z tyłu czy krawędziowego będziemy mieć ciemniejsze rogi, jest to prawie, że norma w telewizorach (Chyba, że istnieje mocny IPS Glow lub mocny bleeding - Wtedy będą zauważalnie jaśniejsze) - W ujęciach na menu to widać, rogi są naturalnie ciemniejsze, a na ujęciach "ukraińskich" nie widać tego wcale - Obraz jest idealnie czysty, idealnie równomierny, idealnie podświetlony i bardzo jasny również w samych rogach co mi bardzo nie pasuje.

Dodatkowo popatrzcie też proszę na wielkość filmów z "ukrainy", a wielkość "menu" na całym ekranie - Popatrzcie na jaśniejsze ujęcia w drugiej części filmu. Możecie zaobserwować, że ujęcia z ukrainy są kilka pikseli szersze i wyższe niż "menu". To własnie na tych jasnych ujęciach widać też ich czystość i równomierność.

Proszę, popatrzcie na ten film jeszcze raz, oddalcie się lekko od ekranu i zwróćcie uwagę na rogi oraz na odbicia i rozbłyski światła podczas przejść. Obraz wygląda na wklejony w oprogramowaniu jako warstwa "screen", przez co widoczne też jest jakieś odbicie, aby wyglądało to naturalniej, jednak moim zdaniem ten film jest w jakiś sposób przerobiony. Mam nadzieję, że to tylko moje domysły i szczerze mam nadzieję, że się mylę, ale kurcze.... Patrzę na to w premierze i klatka po klatcę widzę wszystko, co nie powinno istnieć w nadawanej telewizji natywnie odtwarzanej na telewizorze.

Film o którym mowa: https://streamable.com/hqtudc

Mój komentarz w znalezisku: https://www.wykop.pl/link/6525679/comment/102574715/#comment-102574715
Pobierz Tomaszwro - Hej mirki z tagu #wojna #ukraina #rosja
Na główną wybił film w którym "a...
źródło: comment_1645915765WUMDgM1iOhoihosfxJRjVv.jpg
  • 10
@Tomaszwro: ja bym sie bardziej zastanowił dlaczego na każdym z kanałów wyglądało tak jakby było postowane z lekkim opóźnieniem. Na logike to albo powinien być rozstrzał(każdy film zapętlony w innym momencie) albo synchronicznie stream puszczany(wszystkie jadą z jednego źródła)
Zawodowo zajmuję się edycją wideo oraz testuję telewizory i moim zdaniem, wydaje mi się, że ten film to fejk.


@Tomaszwro: również zajmuję się edycją wideo, oraz animacjami 2D + kilkanaście lat doświadczenia w photoshopie i dla mnie rzeczy które wyłapałeś wyglądają jak zwykłe artefakty.

Po jaką cholerę do tworzenia fejka miałbyś się męczyć z edycją wideo i nałożeniem go na telewizor, zamiast po prostu przerzucić przygotowany film na fizyczny telewizor i