Wpis z mikrobloga

Troche przykro sie czyta jak niektorzy sie tu zakręcili, wyzywanie od ruskich onucy każdego kto ośmieli się powiedzieć cos wbrew temu jakie macie poglądy, naprawdę wierzycie we wszystkie dane od Ukrainy o ich sukcesach? Z prezydenta ktory nic nie robi zrobiono bohatera, z samobojców kolejnych meczenników. Wiadomo wszystkimi targają teraz emocje ale naprawdę wierzyć, że Ukraina ma jakies szanse w tym konflikcie jest naiwne, jedyną szansą jest tak uprzykrzyć, życie ruskim by sie wynieśli.
#ukraina
  • 30
  • Odpowiedz
@wrth: chcialbym zarabiać za pisanie tego jak po prostu jest, bo powielanie ukrainskiej i ruskiej propagandy obecnie i wywalanie jęzora jak to Ukraincy niszczą Rosjan nie jest zabawne, jest smutne bo za pare dni pewnie bedziemy świadkami przejecia Kijowa i tyle z morali i pozytywnej propagandy, Polacy w 39 tez bombardowali Berlin według niektórych, jak bylo naprawde każdy wie.
  • Odpowiedz
@alterego1: To prawda, mocno doposażyć armie, do przejęcia kraju raczej przejdzie ale wątpie w utrzymanie tego przy obecnych moralach armii, musieli by posunąc sie do gorszących rzeczy jak bombardowanie miast
  • Odpowiedz
@Eoon: Prezydent tego kraju jest po to, zeby podnosic morale i robi to bardzo skutecznie. Tego mu nie mozna odebrac, pomijajac fakt, ich szans na wygranie tego starcia.
  • Odpowiedz
@dzejkob98: No wlasnie, po to on jest, wypełnia swoje zadanie i to jest ok, ale robienie z niego jakiegos herosa bohatera? Być może podczas wojny cos takiego sie bierze, pewnie u nas wtedy Andrzej z karabinem bylby nazywany bohaterem.
  • Odpowiedz
@Eoon: tez czasem ciezko mi sie czyta naiwne/emocjonalne wpisy, ale Ty przesadzasz w druga strone - sa dowody, ze Ukraina postawila realny opor. Widac, ze UA ma wywiad od Amerykanow, duzo sprzetu, dobra taktyke i wysokie morale. Rosjanie mysleli, ze zakoncza konflikt szybka seria desantow - wszystkie spalily na panewce. W tym momencie chyba tylko poludniowa strefa (Mariupol glownie) moze pasc w 24h.
Przez kolejne 48h nie ma szans, zeby Kijow
  • Odpowiedz
@analog123: Mnie to juz nawet nie śmieszy, kilka informacji które no umówmy sie, w trakcie obrony kraju są ok, robmy propagande dla morali, jeśli uważamy, że wtedy chętniej zolnierze bedą ginąć za ten kraj i nam to pasuje to jest to ok, nie moja sprawa i sumienie. Ale ciekawe co powiedzą niektorzy jak za tydzien bedzie po zabawie i defacto po Ukrainie.
  • Odpowiedz
@Eoon: No to wlasnie wpisuje sie w moja reotryke utrzymywania wysokich morali. Silowo nie maja szans, Ukraina imo nie jest istotna w tym konflikcie. To pstryczek w nos dla USA, za to, ze nie dogadali.
  • Odpowiedz
@hszan: Nie neguje, że Ukraina postawila opór, wszystko na to wskazuje, że jest i większy niż zakładała Rosja, jednak bardzo boli mnie, że nawet na wykopie ludzie kierują sie emocjami i łykają wszystko, zaraz sie okaże, że każdy kto nie uznaje, że Ukraina może przegrać to ruska onuca, pewnie przez to przesadzam w drugą strone xD
Ja bardzo wierze w mieszkańców Ukrainy obecnie i wątpie, że Rosja jest w stanie przejąć
  • Odpowiedz
@dzejkob98: Jako człowieka który ceni życie jednostki troche boli mnie propagandowe zwiększanie morali w sprawie która jest przegrana, o ile nie pojawi się jakis game changer, bo ciężko mi sobie wyobrazić by Ukraina mogla taki atak odeprzeć, atak pewnie skończy sie pozytywnie ale w utrzymanie Kijowa nie wierze. Nie bez duzego rozlewu krwi co mam nadzieje nie nastąpi.
  • Odpowiedz