Wpis z mikrobloga

Udało się zatrzymać oddziały rosyjskie pod Konotopem w Obwodzie Sumskim. Rosyjskie wojska napotkały problemy z paliwem i zaopatrzeniem. W okolicach Konotopa znajduje się około 40 spalonych jednostek techniki wojskowej agresorów. Rosyjscy żołnierze mieli prosić o jedzenie u miejscowej ludności oraz chodzić z kanistrami i próbować kupić paliwo

W oświadczeniu Wojsk Lądowych Ukrainy zawarte były również słowa:

Możecie pomóc okupantom benzyną z cukrem. Odnośnie jedzenia dla rosyjskich żołnierzy rekomendacji nie dajemy. Sami wiecie.

Źródło: https://www.rbc.ua/rus/news/putin-vvel-voyska-ukrainu-nachal-operatsiyu-1645672657.html

#ukraina #wojna
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pryshlyak: dobry znak! Blitzkrieg ewidentnie putina przerasta, logistyka nie nadąża za wojskami operacyjnymi. Ukraińcy na opanowanych terenach powinni skupiać się dywersji a szczególnie na przerywaniu łańcuchów z zaopatrzeniem.
  • Odpowiedz
@galicjanin:

blitzkrieg może udać się tylko przy żelaznej niemieckiej dyscyplinie, a nie tradycyjnym ruskim #!$%@?


Różowa upiekła bardzo dobre ciasto którym napchałem buzię, ale trochę mi wyleciało jak przeczytałem to xD
  • Odpowiedz
@pansa: oczywiście, że tak. Rosjanie spodziewali się defilady do Kijowa, ratowali się próbą zrobienia przyczółku na lotnisku pod Kijowem desantując WDW ale Ukraińcy pogonili im kota. Każda godzina oporu kosztuje Rosje nie tylko krew kacapów ale też ciężkie pieniądze.
  • Odpowiedz
@pansa: nie, mowie z tego co widze. Sciaganie coraz to nowych odwodów i brak wiekszych postepów wskazuje że rosja sobie srednio radzi nawet przy zaangażowaniu tak duzych sił i środków. Nie wiem ile Ukraincom wystarczy jeszcze sił i jakies jest obecnie morale ale chyba każdy zaskoczony jest tym jak skutecznie i zaciecie się bronią.
  • Odpowiedz