Wpis z mikrobloga

Pragnę serdecznie podziękować naszym zachodnim przyjaciołom.

Dziękuję byłym politykom, którzy teraz pracują w rosyjskich korporacjach i którzy za ruble skutecznie lobbowali za rosyjskimi interesami. Skutki Waszych działań widać dziś nad wyraz wyraźnie.

Chce serdecznie podziękować Francuzom, za to że przez lata skutecznie blokowali natowskie plany inwestycji w infrastrukturę na wschodnim froncie - które mogłyby ułatwić przemieszczanie i obronę na całej wschodniej flance NATO. Dziękuję również za to, że przez lata zapraszaliście Rosję do Europy, mówiąc że bez nich nie ma architektury bezpieczeństwa w Europie. Dziękuję za tą architekturę bezpieczeństwa, którą aktualnie doświadczamy. Można było odnieść przykre wrażenie, że ważniejsze są dla Was interesy w Afryce, niż bezpieczeństwo sojuszników na wschodzie Europy.

W podziękowaniach nie mogę oczywiście pominąć Niemców, którzy budowali inwestycje godzące w bezpieczeństwo Ukrainy i swoich sojuszników. Za to że blokowaliście sankcje po poprzedniej inwazji, za to że dostarczaliście wysokie technologie na Krym. Muszę podziękować za to, że zdecydowaliście się nie dostarczać broni na Ukrainę, a jednocześnie nie przeszkadzało Wam w 2014 dostarczać broni Rosji. Dziękuję za próby uzależnienia Europy od rosyjskiego gazu. Karmiliście niedźwiedzia i sądziliście, że macie go na smyczy. Jednak on z tej smyczy się zerwał, a Wy nie potraficie go uspokoić. Póki co rzucił się na kogoś innego, ale jeżeli nic z tym nie zrobimy niedługo pogryzie i Was.

Czas na refleksję. Refleksję strategiczną. Chciałbym teraz to podkreślić - dalsze blokowanie sankcji pokaże, że tej refleksji nie ma. Wtedy mogę mieć tylko nadzieję, że społeczeństwo, widząc cierpiące, rozdzielane rodziny i niszczone miasta, rozliczy Was w przyszłości.



Pobierz andryu1992 - > Pragnę serdecznie podziękować naszym zachodnim przyjaciołom. 
 Dziękuj...
źródło: comment_1645815238bJAnW93lSC3HPFvgtSthym.jpg
  • 10
Nie powinien, sarkazm to słaba figura retoryczna która zdradzałaby dziecinne zacietrzewienie i słabą kontrolę nad językiem oraz brak obycia w dyplomacji.


@durga_na_sztandary: Co w takim razie uważasz za mocniejszą figurę retoryczną od sarkazmu? Co stosują ludzie, którzy są pozbawieni dziecinnego zacietrzewienia i mają dobrą kontrolę nad językiem?
@niemampsa: może tak, ale wydaje mi się, że mocne słowa mogłyby zadziałać na ich społeczeństwo, a to wtedy naprawdę mogłoby wpłynąć na decyzję. Być może wątek o Francji nie powinien być powiedziany: wydaje się że oni mają refleksję (i przynajmniej mają jakieś wojskowe zdolności)... Jednakże w tym wpisie mogłem sobie na to pozwolić, bo to fantastyka xd
Nie mówią słowa "dziękuję" kiedy nie mają go naprawdę na myśli.


@durga_na_sztandary: Generalnie sarkastyczne "dziękuję" ma o wiele większą moc niż brak tego słowa.
W dyplomacji obowiązują trochę inne normy, ale jednak jest też miejsce na precyzyjny sarkazm.