Wpis z mikrobloga

Urocze są komentarze typu ,,ja bym kraju nie bronił, uciekałbym od razu!". Tak jakby Was ktoś się raczył pytać czy będziecie chcieli walczyć, czy nie.
Jeżeli miałaby wybuchnąć wojna, a przegapicie moment ucieczki (a zawsze większość go przegapia, bo ludzie do ostatniej chwili nie wierzą w wybuch wojny), to granice zostaną zamknięte, a każdy mężczyzna w wieku poborowym będzie skierowany do walki. Doświadczenia krajów które znajdowały się w ostatnich latach w stanie wojny wskazują na to, że możliwe będą nawet łapanki na ulicach.
Wręczą Wam więc Wam przestarzały karabin do rąk, powiedzą: ,,tą stroną się strzela w kierunku wroga, jesteście teraz lokalną milicją i macie zabezpieczać teren", jak będziecie mieć szczęście to na łeb narzucą Wam zakurzony hełm wz. 93 i po trzech dniach ,,szkolenia" rzucą Was do obrony lokalnych mostów i punktów strategicznych ,,na tyłach".
#rosja #ukraina #wojna
  • 11
granice zostaną zamknięte, a każdy mężczyzna w wieku poborowym będzie skierowany do walki


@pokustnik: Racja, to dlatego kraje sąsiednie nigdy nie przygotowują się na przypływ uchodźców z kraju, w którym toczy się wojna... Oh, wait ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@azen2: Uważaj, bo nasi pogranicznicy puszczą mężczyzn w wieku poborowym przez punkty graniczne. Pozostanie jedynie ucieczka przez tzw. ,,zieloną granicę", ale tam też mogą Cię złapać.
Właśnie obce wojska rosyjske jeżdzą sobie po Ukrainie i nadal granica nie jest zamknięta więc co to za bzderty


@Wykoppeel1230: Rząd Ukrainy dopiero przed chwilą ogłosił, że kraj znajduje się w obliczu rosyjskiej agresji. Mobilizacja została też dopiero ogłoszona kilka godzin temu. Czas ucieczki z Ukrainy właśnie zastraszająco szybko się kończy.
Dopóki państwo będzie miało struktury, to zaraz będzie blokować ucieczkę mężczyzn w wieku poborowym.

Wszystkich nas nie złapią. ( ͡
@AnimowanyAnihilator: Ja zamierzam zaszyć się na swojej wiosce. Jak by mnie jednak zrekrutowali, to chyba lekko lepsza jest śmierć na froncie niż po strzale w łeb. Lepiej to będzie wyglądać i może przyniesie jakąś lekką ulgę bliskim.
Może.