Wpis z mikrobloga

Szukam rad bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek.
Od paru miesięcy obserwuje giełdy i uczę się grać. Głównie na indeksach, trochę Forex. Dwa konta demo zamknąłem na satysfakcjonującym plusie, jedno konta real na niesatysfakcjonującej stracie :(. Jak do tego podjesc wszystkiego? Na czym najlepiej się gra, Forex, surowce? Obserwować wiele rynków czy skupić się na tylko paru tickerach?
Ogólnie lubię to, sprawia mi to przyjemność, wcześniej grałem na kryptowalutach, ale chcę się przenieść na tradycyjne rynki.
Otwieram dyskusje, he

#gielda #forex #kryptowaluty
  • 13
  • Odpowiedz
@qwertynq88: ilu inwestorów tyle podejść. Granie na koncie demo da ci rozeznanie w narzędziach. To jest spoko. Ale nie da Ci pojęcia jak normalna gra. I tu jest problem. Mam konto demo na którym mam świetne zyski ale realnie nie jest to takie proste.
  • Odpowiedz
@qwertynq88 demo się nie liczy, zero ciężaru psychicznego który stanowi więcej niż połowę w grze

Skup się na jedym/dwóch indeksach. Graj sobie 0.01 lota, nie myśl o dołożeniu drugiego 0.01 jak nie będziesz miał 2-3 miesięcy na zielono, prowadź dziennik i ucz się, nie licz na drugą wypłatę na początku :p
  • Odpowiedz
@qwertynq88: u mnie największa różnica zaczęła się, kiedy zacząłem przygotowywać plan przed zajęciem pozycji, wiesz, SL i TP. Polecam też grać mniejszymi kwotami. No i doświadczenie, na demo całkiem inaczej się gra, nie ma co przekładać tego na realny rynek.
  • Odpowiedz