Wpis z mikrobloga

⚡️ Deputowany Dumy Siergiej Arefiew nie wyklucza konfiskaty oszczędności Rosjan w przypadku ostrych sankcji ze strony Zachodu:

"Jeśli wszystkie środki, które znajdują się za granicą, zostaną zablokowane, rząd nie będzie miał innego wyjścia, jak tylko przejąć wszystkie depozyty ludności, czyli około 60 bilionów rubli, aby wybrnąć z sytuacji" - mówi Arefiew.
#ukraina #wojna X XDDDDDDDDDDD
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dziacha: Te rezerwy beda mogly byc bezuzyteczne jak nikt nie bedzie chcial im nic sprzedac.
Wieksze miedzynarodowe transakcje w USD ida przez banki w londynie albo nowym jorku, wiec je latwo zablokowac. Tak samo ECB tez moze zakazac transakcji z Rosja w Euro. Zlota i gotowki chyba na wiecej niz rok im nie starczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Środki pieniężne Rosyjskich obywateli nie powinny zostać "zablokowane", tylko zwyczajnie zabrane. I to już dziś.


@UniversalHater: ale to Rosja mówi o zabraniu środków ich własnych obywateli przez ich państwo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tyle, że to jest Komunistyczna Partia Rosji - druga po rządzącej Jednej Rosji, ale mniejszościowa partia (ale nie wiem czy popierająca Putina czy bardzo popierająca)
  • Odpowiedz
Iwan zrozumie. Sankcje muszą być szczelne.


@UniversalHater: no nie zgadzam się, pracowałem z Turkami i Węgrami którzy byli bardziej opozycyjni do Erdogana czy Orbana niż ja jestem antypisowski, z jednym dalej pracuję zresztą. Pracowałem z Rosjanką, ale o Putinie akurat nie miałem okazji rozmawiać - natomiast chwaliła Unię
  • Odpowiedz