Wpis z mikrobloga

Zaczął mi pękać naskórek po wewnętrznej stronie dłoni, na początku myślałem, że to od gryfu na siłowni, ale z miejsc „pod palcami” przeszło pomiędzy palce, więc sprawdziłem na necie i okazało się, że to rak albo grzybica ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na necie są dwie maści, które między innymi wykopki polecają. Clotrimazolum i terbinafina. Która skuteczniejsza? Potrzebuję mieć ładne dłonie na sobotę.
#kiciochpyta #farmacja
  • 11
  • Odpowiedz
@Endorfinek: a może po prostu to efekt zimna? ja muszę regularnie smarować kremem dłonie w okresie jesienno-zimowym, bo mi strasznie wysychają i pękają. M.in. między palcami, na kostkach czy bokach palców, więc w sumie codziennie przed spaniem muszę smarować
  • Odpowiedz
@Endorfinek: nie wiem czy ogarniesz ręce do soboty jeśli to faktycznie zakażenie grzybicze, a nie pęknięcia od zimna np. Generalnie terbinafina jest ok, z tych bez rp pirolam też jest spoko, ale szybciej pewnie by zadziałało coś w stylu travocort (ale to na receptę jest)
  • Odpowiedz
@Endorfinek: generalnie ciężko stwierdzić, chociaż wg Twojego opisu to bym jednak bardziej obstawiała faktycznie to zakażenie grzybicze (niekoniecznie musi być świąd), np. od tego gryfu ( bo nigdy nie wiesz kto tego dotykał¯_(ツ)_/¯). Szczególnie jeśli to są ranki pomiędzy palcami a wcześniej Ci się tak nie robiło (jednak były większe mrozy) a pęknięcia od zimna i wysuszenie jest bardziej typowe dla zewnętrznej części dłoni i pomiędzy palcami.
  • Odpowiedz