Wpis z mikrobloga

Jak chcecie coś pożytecznego robić zamiast siedzieć na #flightradar24 to możecie sobie odpalić #sdr #krotkofalarstwo online z Rossokhova, to jest praktycznie przy granicy rosja/ukraina. Może wybadacie jakieś nastroje społeczne ;P

Niżej IP:
http://84.201.157.25:26057/

Krótka instrukcaj obsługi, sam jestem debilem i klikam na oko. Po lewej stronie interfejsu macie zakres pasma, Najwięcej gadają na tym co sie zazwyczaj odpala - 80m. Raz złapałem Polaków na 20m jakimś cudem. Jeśli chodzi o środkowy panel gdzie wam taki wodospad leci to przesuwacie te żółtą kreskę poziomą(łapiąc za ramiona skośne) aby się jak najlepiej stykała długością z "falą wodospadu". Pamiętajcie że ta pionowa kreska musi być raz z początku, raz z końca wodospadu, zależnie jak krótkofalarze sobie ustawią modulacje.

#ukraina #rosja #wojna
ButtHurtAlert - Jak chcecie coś pożytecznego robić zamiast siedzieć na #flightradar24...

źródło: comment_1645572884nBkdqg8htjUxzpUt3TZJ4C.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
@DooBeeDooBee: No to fajne masz pojęcie możesz lecieć dalej.
Tak, wiadomo, jak to ludzie z hobby, głównie się wymieniają informacjami na temat swoich anten, słyszalności radia, ale czasem fajnie posłuchać, zwłaszcza dla kogoś kto sie uczy rosyjskiego. Nastroje są różne, jedni pogadywali z nadzieją na lepsze jutro, inni narzekali.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZuluScout: popsułeś, pewnie łapiesz kilka pasm naraz. Jak widzisz taki w miarę treściwy wodospad to staraj sie na niego nastroic i tak zeby jak najbardzidj idealnie miec koncowki tego zoltego paska z wodospadem zgrane
  • Odpowiedz
@timeofthe: @ZuluScout: @aso824: dokładnie.

Uwaga! Dla nasłuchu częstotliwości poniżej 10 MHz wymagany jest wybór dolnej wstęgi SSB,

czyli „LSB” – należy kliknąd ten przycisk. Dla częstotliwości powyżej 10 MHz – USB (górna
wstęga SSB). W przypadku błędnego wybrania trybu pracy odbiornika, słyszany dźwięk będzie
zniekształcony.

Ogółem chodzi o to na co wskazuje czerwona strzałka. Warto popróbować żeby pionowa linia bardziej lub mniej sie sstykała z poziomą. Trzeba troche pokombinować
ButtHurtAlert - @timeofthe: @ZuluScout: @aso824: dokładnie. 

 Uwaga! Dla nasłuchu c...

źródło: comment_1645574344HdzjU6VPXzzHG2mjfILuFS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz