Wpis z mikrobloga

Borsuk to zajebiste zwierze. Któregoś razu dzwoni do mnie sąsiad biegacz, że już drugi dzień z rzędu biega po łąkach i chyba się jenot (XD) w elektrycznego pastucha zaplątał bo w tym samym miejscu od wczoraj stoi. Na całe szczęście pastuch był wyłączony a sam borsuk pewnie niejednokrotnie pod nim przechodził, ale przy rozplątywaniu zauważyliśmy, że ma na sobie stalową linkę i to ona właśnie skręciła się z pastuchem. No ale co do samej akcji, która zresztą nie była łatwa,bo walczył jak zły, wił się i drapał i nawet ojca ugryzł w palucha przez skórzanego roboczego buta! No i wyobraźcie sobie że co najmniej dwa dni stał upalowany bez jedzenia i picia a w obliczu zagrożenia stawił taki opór, że z godzinę czasu tam próbowaliśmy go jakoś uwolnić. To pomyślcie jak taki borsuk musi być silny.
Druga sprawa, to pewnie część osób wie, że myśliwi unikają borsuczych jam a już na pewno nie wpuszczają do nich psów. Wszystko dlatego, że taki borsuk drąży kilka tuneli i komór i potrafi takiego psa zakopać żywcem w jednej z nich. Taki z niego szczwany lis.
Ponadto zajebiście wygląda a małe borsuki fajnie się bawią (są filmiki na YouTube). Że już nie wspomnę że borsuk zajebiście brzmi po angielsku. Badger! No #!$%@? jak jakiś #!$%@? #pokemon albo postać z uniwersum #avengers
Już pomijam, że chyba kilka lat temu mi #!$%@?ł psa. Wspomniany pies po prostu rozpłynął się w powietrzu. Nic nie dało nawoływanie i przeszukanie wszystkich potencjalnych dziur itd. Pies po prostu zniknął. Parę dni temu wędrując po krzakach, celem zamontowania fotopułapki, natknąłem się na malutki szkielet odpowiadający rozmiarem temu nieszczęsnemu psu. Myślicie, że lis #!$%@?łby malutkiego psa? Ja bardziej stawiam na bohatera tego wpisu. A jeszcze tylko dodam, że po tej sytuacji jak uwolniliśmy przedstawiciela omawianego gatunku, to odbiegł kawałek i posłał nam takie (chyba) wdzięczne spojrzenie. I to była jedyna sytuacja w życiu jak widziałem borsuka na żywo. Właśnie dlatego ustawiam fotopułapki, żeby poznać lepiej te zwierzaki.
#zwierzaczki #gownowpis
  • 2