Wpis z mikrobloga

@kubaslo: hej. dalej pracujesz przy windach? Możesz coś więcej napisać o windach Pilawy? Szczególnie jak wygląda ich system sterowania (falowniki). Montują nowe windy Pilawy u nas w budynku i boję się tego, że będą one generować zakłócenia w pasmach radioamatorskich np. od 3,5 do 50 MHz. Daj mi znać, ok? Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam. Paweł
  • 2
@esc0bar: Nie wiem jakie falowniki Pilawa montuje u siebie w dźwigach. Każdy falownik ma swoją specyfikacje i on jest tam opisan. Postaram się dowiedzieć jaki model teraz montują u siebie w dźwigach. Ale ogólnie nie ma co się przejmować. To co my montujemy jako Euro-Dźwig nie ma prawa generować zakłóceń.
witaj, rozmawiałem z Pilawą i podał mi nazwę tego falownika. Jest to YASKAWA L1000A. W piątek ma być odbiór techniczny pierwszej windy to będę wiedzieć jak wygląda sytuacja z zakłóceniami. Tak na marginesie dodam, że monterzy robią 1 windę od sierpnia i dopiero teraz będą ją oddawać do użytku. Do końca roku muszą być zamontowane dwie - tak to wynika z umowy. ;)