Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Nie ukrywam, że pandemia delikatnie mnie rozregulowała i odebrała chęci na nowe wpisy, ale gdzieś tam udało się pojechać w międzyczasie, a nawet tuż przed ;)

#stostadionow #championship #nottingham #nottinghamforest #luton #lutontown

20/100

City Ground, Nottingham (Forest vs Luton Town)

Mroźny styczniowy poranek zaczął się od podróży z Hatfield do Luton, skąd odbierałem kolegę – i już w czasie tej krótkiej drogi zaliczyłem poślizg na oblodzonej nawierzchni… a przede mną prawie dwie i pół godziny drogi. Na szczęście obyło się bez kolejnych przygód.

Bardzo podoba mi się organizacja parkingu dla kibiców gości – znajdował się on na stadionie… Notts County – drugiego dużego klubu z Nottingham, którego stadion znajduje się dosłownie po drugiej stronie rzeki Trent! Jednak swoje miejsce miał tam nie tylko parking, ale i pub dedykowany przyjezdnym. Świetna sprawa. Wg Wikipedii to dwa umieszczone najbliżej siebie stadiony profesjonalnych drużyn w Wielkiej Brytanii (270 metrów odstępu).

Trzydziestotysięcznik Forest otwarty został jeszcze w XIX wieku, a dokładnie w roku 1989 i na otwarcie przyjął 15 tysięcy kibiców. Rekordowa frekwencja miala miejsce w roku 1967 podczas meczu z Manchesterem United – na stadionie znalazło się niemal 50 tysięcy widzów. Ostatnia modyfikacja miała miejsce tuż przed Euro 96 i od tego czasu stadion ma odrobinę ponad 30 tysięcy miejsc siedzących.

Zostaliśmy umiejscowieni po prawej stronie jednej z bramek i chyba pierwszy raz oglądałem mecz z perspektywy narożnika, co jednak nie było tak złe jak mi się początkowo wydawało. O dziwo to Luton miało przewagę od początku spotkania co potwierdził niepilnowany Cornick skierowaniem piłki do siatki z piątego metra. Radości było co niemiara, ale ta skończyła się już 13 minut później, kiedy gospodarze wyrównali. Na początku drugiej polowy objęli prowadzenie, by pod koniec meczu zamknąć wynik bramka z rzutu karnego. 3:1 i Forest potwierdza swoje aspiracje do znalezienia się w play-offach, a Luton już wie, że będzie “walczyć o spadek”.

City Ground, Nottingham 19.01.2020
Championship, 28. Kolejka
Nottingham Forest 3:1 Luton Town
23’ Harry Cornick 0:[1]
36’ Joe Lolley [1]:1
57’ Joe Lolley [2]:1
90’ Lewis Grabban [3]:1 (karny)

Skrót spotkania: https://www.youtube.com/watch?v=K2TdgUYOgcM
Widzów: 27081 (w tym 1554 gości)
Cena biletu: 25 funtów

Następne cele: przed wybuchem pandemii odwiedziłem jeszcze jeden stadion… szczegóły wkrótce. Później była prawie dwuletnia przerwa w wyjazdach najpierw spowodowana obostrzeniami, a potem moim życiem prywatnym. Powoli jednak wracam do gry.
pawelek - Nie ukrywam, że pandemia delikatnie mnie rozregulowała i odebrała chęci na ...

źródło: comment_16455150700Cm6nhP1HmN9fUCnMPboVh.jpg

Pobierz
  • 5
@pawelek u nas by nie przeszło, bo pluli by z góry...
P.S. fajnie, że wróciłeś z tymi wpisami!( ͡º ͜ʖ͡º) nie odpuszczaj czelendżu 100 stadionów!