Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć i czołem.

Zastanawiam się nad zmianą pracy/obowiązków. Tzn. w moim przypadku, to raczej dalsza ewolucja.

Zaraz po maturze, nie poszedłem na kremówki tylko do pracy. Bieda w rodzinie sprawiła, że nie mogłem sobie pozwolić na studia dzienne, więc chcąc pomóc rodzinie zatrudniłem się na magazynie w hurtowni motoryzacyjnej, za minimalną, wtedy to było chyba 750 netto.

Po pół roku okazało się, że szybko zakumałem o co chodzi w tych częściach i przenieśli mnie na sprzedaż i dali podwyżkę. Po kolejnych 12 miesiącach, szkoliłem już nowych ludzi, pomagalem im się wdrożyć i jednocześnie zwiększałem swoją wiedzę o częściach i handlu.

Rok później odezwała się konkurencja, 2x więcej kasy + prowizja, skorzystałem. Przepracowałem tam 6 lat, budując spora bazę klientów i utrzymując z nimi pozytywne relacje.

Po tych 6 latach, nadeszła kolejna chęć zmiany, nawiązałem kontakt z firmą z Warszawy, która prężnie się rozwijała na rynku, akurat szukali sprzedawcy. Zatrudnili mnie i przeprowadziłem się do stolicy. Kasa spoko, tylko ludzie #!$%@?. Po 2 latach, stwierdziłem, że jednak Warszawa to był słaby pomysł i może jednak nad morze.

I tu następuje ewolucja w mojej karierze, Szef z Warszawy stwierdził, że nie da mi łatwo odejść. Zaproponował mi stanowisko takiego niby junior analityka/kupca. W skrócie, mam sprawdzać jakich części brakuje albo się kończą i zamawiać z centralnego magazynu. Z czasem dochodziły kolejne obowiązki i tak po prawie 7 latach, odpowiadam za zakupy 1/4 asortymentu w firmie oraz politykę cenową.

Chciałbym teraz pchnąć moją karierę jeszcze dalej i pojawił się pomysł na wejście w Business intelligence. 2 lata temu nawet "amatorsko" wykorzystałem Tableau, żeby pomóc sobie w pewnych zadaniach.

Myślałem o jakimś kursie/szkoleniu, który usystematyzował by to co wiem o biznesie i nakierunkowal na BI. Macie może jakieś pomysły?

#pracbaza #kariera #powerbi

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6210cd86b32ebfa36832ac80
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 2