Wpis z mikrobloga

W Poznaniu obudziliście się po weekendzie i stwierdziliście, że wasze nieruchomości są warte 10% więcej względem stanu z piątku, czy o co chodzi?

Na przykład to mieszkanie:
https://www.otodom.pl/pl/oferta/apartament-z-kapitalnym-balkonem-hetmanska-ID4fbKr.html
podrożało o 10 tysięcy względem zeszłego tygodnia. To całkiem ciekawe, bo 21 stycznia (to najstarsza cena tego mieszkania, jaką mam zanotowaną) cena za metr wynosiła ponad 9800. Później zeszli do 9400, ale nie sprzedało się, więc zrobimy drożej. Co Wy w głowach macie ludzie...

#nieruchomosci #poznan #mieszkanie
m.....0 - W Poznaniu obudziliście się po weekendzie i stwierdziliście, że wasze nieru...

źródło: comment_1645445284rmKGCMSDoehc1bFr7ScKgv.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@mirkowa1000: może agencja nieruchomości weszła i dlatego podrożało. U mnie w bloku było mieszkanie, najpierw facet sam wystawił za 520, potem zniknęło, myślałem że się sprzedało, a chwilę później ogłoszenie wystawione przez agencję już za 620.
  • Odpowiedz
@NapoleonWybuchowiec: nie no okej, zgodzę się, że może rynek jest niedoszacowany (choć gdyby tak było, to wszystko schodziłoby na pniu), ale mieszkania stoją po kilka miesięcy, a nagle sprzedający postanowili, że ich nieruchomości BYŁY ZA TANIE!!! To pewnie dlatego się nie sprzedały!!!
  • Odpowiedz
@mirkowa1000: To frustrujące z punktu widzenia chcącego kupić, ale niektórzy korzystają z tego, że nie muszą szybko sprzedać. I bardziej zależy im na uzyskaniu określonej ceny niż na samej sprzedaży. Taka gra w "kto kogo przetrzyma". Z tego punktu widzenia podwyżka ceny wcale nie jest absurdalna. Dla nich celem jest określona cena, nie sama sprzedaż. Tacy ludzie mają zamiar iść za rynkiem i godzą się na to, że znalezienie kupca potrwa
  • Odpowiedz
@kiedysniebylembordo: albo sa bardziej prostolinijni - widza, ze zainteresowanie jest, ale kazdy mocno negocjuje - stad cene podnosza zeby miec wiekszy bufor na negocjacje a zarazem otrzymac zadowalajaca cene.

Druga opcja - naczytaja sie ze wszystko rosnie i sami podnosza bo panie rosnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mirkowa1000: Akurst ta lokalizacja w tej cenie jest ciezko sprzedawalna. Tam jest mega ciasno, jeden na drugim blok. Dodatkowo obok Atal wlasnie oddal chyba z 5 blokow i jeszcze jeden deweloper, ktore w stanie deweloperskim sprzedawali w granicach 7k. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mirkowa1000:

mieszkania stoją po kilka miesięcy

Miałem mieszkania w obserwowanych które były po 2-3lata wystawione, z rynku pierwotnego. Czyli pewnie zaczęli sprzedawać jak była jeszcze sama ziemia. Cena praktycznie X2, teraz nie wiem czy się sprzedały bo przestałem to monitorować. Jaja.
  • Odpowiedz