Wpis z mikrobloga

@znikam5: Pracowałem kiedyś w cukierni i powiem jedo: kupowanie pączków w tłusty czwartek to bardzo zły pomysł. W tę noc smaży się wielokrotnie więcej pączków na tym samym oleju niż zazwyczaj. Tak więc pączek z cukierni jest lepszy (też zależy której, wiadomo) ale na pewno nie w tłusty czwartek. Jak lubicie bajaderki albo ciasta z makiem to też mam złe wieści ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@znikam5: Kiedy te marketowe jakoś bardzo się nie różnią od tych z "dobrej cukierni". Jedyne pączki, które mają faktycznie jakąś lepszą jakość to te z Dobrej Pączkarni czy tam Starej Pączkarni. Póki były po jakieś góra 3 zł to miało to sens, teraz chyba 5-7 zł, więc xDDD Reszta to tragedia, a próbowałam z różnych miejsc i w różnych cenach. Najlepiej swoje zrobić jak ktoś ma ochotę dużo tego pożreć xd
@Papasanbaba . Idąc o krok dalej to może odwojajmy Wigilię bo zabobony i każdy może sobie postawić choinke w domu kiedy chce i nie potrzebuje swieta do tego.

Takie dni są potrzebne bo po pierwsze budują potrzebę przynależności do społeczeństwa i tożsamość społeczna a po drugie sprawiają że nie każdy dzień jest jak każdy inny co w czasach covidowych jest wg mnie bardzo potrzebne.