Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ja, po wczytaniu się w opis idealizowanego społeczeństwa obiektywistycznego z "Atlasa zbuntowanego".

Złożonego głównie z ludzi pracujących w zawodach specjalistycznych i kierowniczych, ( ͜͡ʖ ͡€) i żyjącego sobie spokojnie gdzieś w Górach Skalistych.

Może i fajnie jest to rozważyć-dla odmiany od wszędobylskiej narracji "kolektywistów uciskanych przez kapitalistów" ( ͠° °), czy pop-socjalistycznych ideałów...ale jednak i tutaj daje się zauważyć "odgięcie" w drugą z kolei stronę. ()

Choć nie ma się co dziwić, w sumie ( ͡° ͜ʖ ͡°)- jak na powieść pisaną gdzieś między czasami ostatnich "strzępków" Dzikiego Zachodu, a wzmożonym strachem przed sajuzową bolszewią eksportującą rewolucję. I okcydentalnymi państwowcami próbującymi to jakoś kontrować.

#przemyslenia #aynrand #obiektywizm #liberalizm #libertarianizm #filozofia
j.....r - Ja, po wczytaniu się w opis idealizowanego społeczeństwa obiektywistycznego...

źródło: comment_1645370446VE1FEtB4YpIHtJd5DsxILa.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hej_wisos: bo chodziło mi głównie o tą powieść, filozofię polityczną w niej zawartą. To, jak pewien idealny dla Ayn Rand model ustroju i społeczeności został tam ukazany.
  • Odpowiedz