Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, błagam o pomoc, bo już nie wiem co mam robić.

Dostałem iMaca a1311 do wyczyszczenia i sprzedaży. Wymazałem dysk i gdy chcę zainstalować system(Yosemine) na nowo komputer prosi o zalogowanie się do iclouda. Po wpisaniu danych otrzymuję informację, że login lub hasło jest nieprawidłowe(mimo, że na 100% jest prawidłowe), nawet na telefonie dostaję info o potwierdzenie, że ja to ja.

Próbowałem stworzyć na Windowsie z użyciem programu TransMac bootowalnego pendriva z systemami El Capitan, Maverick. Zarówno z iso jak i dmg. Jednak nie mogę zbootować z tego pendrive.

Spotkał się ktoś z takim problem? Jak to rozwiązać. Do dyspozycji mam jedynie komputer z Windowsem

#macos #mac #apple
  • 6
@Vernun: Yosemite to dość stary system i ma pewnie problemy z weryfikacją dwuetapową. Albo ją wyłącz albo wygeneruj tymczasowy token/hasło.

Pendrive niestety najlepiej zrobić na macOS z terminala.
Udało się! Dla potomnych, ściągnąłem system Mountain Lion w iso. Do wypalenia użyłem TransMac. Przy starcie wcisnąłem klawisz alt i udało mi się uruchomić instalację. Ważne, żeby nie wypalać dmg, bo to u mnie nie działało. Teraz mogę ściągnąć nowszy system i stworzyć pendrive bezpośrednio z Maca.

Rzeczywiście system ma problem z weryfikacją dwuetapową.

@rybak17 @nalej_mi_zupy @Homar_smazony_na_wolnym_ogniu Dzięki wielkie za pomoc!