Wpis z mikrobloga

Poszukuje sprzętu (nie programu) który można podłączyć do komputera, za pomocą którego mógłbym stremować dźwięk przez internet z komputera A na komputer B. Ogółem ma to działać tak, że podłączam słuchawki z mikrofonem pod komputer A, a komputer B ma się zachowywać tak jakbym je podłączył do niego

Z tego co czytałem w necie, takie rzeczy wykorzystywane są przy produkcji muzyki ale nie mam pojęcia jak się taki sprzęt może nazywać
#mirkoelektronika #komputery #dj #tworzeniemuzyki
  • 13
@kidi1: Komputer A to komputer osobisty, a komputer B to komputer do pracy. Na komputerze B mam czasem meetingi na których muszę uczestniczyć i nie mogę tego zrobić z komputera A.
@K_O_R_N_I_K: Komputer B to PC. Patrzyłem na PiKVM ale on nie potrafi transferować dźwięku obecnie. Programowo wiem jak to rozwiazać ale takie rozwiązanie nie wchodzi w grę. Musi być jakieś rozwiązanie sprzętowe. Jak oglądałem youtube na temat rozwiązań software'owych to koleś rzucił hasło Mixera audio. To chyba jakieś urządzonko wykorzystywane przez streamerów albo dj'ów ale nie mogę znaleźć żadnych informacji
@Dakkar: Czego to ludzie nie zrobią bo nie mogą instalować softu na firmowym kompie

1. Najlepszą odpowiedzią jest, że urządzenie którego szukasz to jakaś forma komputera, nazwijmy go C. Komputer C stoi tam gdzie B. Więc streamujesz programowo audio z A do C, a sprzętowo spinasz C i B odpowiednimi kablami audio.

Komputer C pewnie może być jakimś minikomputerkiem byle tylko dźwigał odpowiednie oprogramowanie i miał odpowiednie wyjścia i wejścia audio.
aseeon_ - @Dakkar: Czego to ludzie nie zrobią bo nie mogą instalować softu na firmowy...

źródło: comment_16454514794xleO2VvKOae29Wiz5hOmz.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aseeon_: Trzeba sobie jakoś radzić z ograniczeniami ;-)

A jak spiąć komputer C z B, żeby został rozpoznany jako wejście audio, w tym wypadku słuchawki z mikrofonem bez instalacji czegokolwiek na B? Samo połączenie kablami raczej nic nie da

Komputer C musiałby też włączać B i dawać nad nim kontrolę. Tą część można akurat rozwiązać przez zastosowanie PiKVM, czy innego KVMa
A jak spiąć komputer C z B, żeby został rozpoznany jako wejście audio


@Dakkar: Jak ze wszystkim - trochę #!$%@? się :D

W komputerze C potrzebujesz mieć wejście stereo i wyjście (najlepiej mono).
W komputerze B mam nadzieję, że masz przynajmniej standardowego combo jacka słuchawki i mikrofon.

Kupujesz rozdzielacz do B, żeby mieć osobno stereo słuchawki i osobno mono mikrofon.
No i podłączasz:
Stereo słuchawki wychodzą z B i wchodzą do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
No dobrze jak podłączyć to raczej nie problem ale na ile mi się wydaje samo podłączenie nic nie da, bo jeszcze komp B musi rozpoznać komp C jako urządzenie audio.

Czemu potrzebujesz na meetingach być z kompa roboczego? Z czego to wynika?


Ruch sieciowy idzie przez VPNa. Nie mogę się zalogować z innego kompa niż firmowy. Poza tym firmowa puszka to pecet. Jak tu korzystać z uroków pracy zdalnej kiedy jesteś przywiązany