Wpis z mikrobloga

Mirki, razem z znajomym mamy #nintendoswitch i dziś wpadliśmy na pomysł, żebyśmy się zalogowali krzyżowo na swoje konta na konsole i udostępnili sobie gry, które posiadamy cyfrowe na swoim koncie #nintendo - czy możemy tak bez problemu zrobić? Czy musimy na coś uważać?
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mapp: Możecie. Jedyna upierdliwa rzecz, to konieczność połączenia z internetem. Gry z konta znajomego odpalisz tylko na jego profilu i switch sprawdza, czy właściciel właśnie nie gra. Najlepiej jak jego konsola nie będzie podłączona do sieci przez czas Twojego grania. W innej sytuacji rozpoczynasz grę, switch weryfikuje, że obecnie tylko Twoja konsola używa jego profilu i wyłączasz wi-fi. Co kilka godzin trzeba to powtarzać, bo konsola powtarza zapytanie, czy możesz grać
@Synergiusz ja mam używanego switcha i mam na nim zalogowane konto sprzedającego. Stworzyłem swoje konto i normalnie mogę grać w jego gry na swoim profilu. Obstawiam, że on już w ogóle odszedł od Nintendo. Dlatego się zastanawiam czy na pewno gry znajomego muszę odpalać na jego profilu?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mapp: Sprzedający w każdej chwili może odzyskać swoje konto. Pamiętaj o tym.
Co do reszty. W ustawieniach konta jest opcja, czy konsola ma być główną dla danego konta. Jeżeli tak jest, to wszystkie profile na tej konsoli mogą grać (poza trybem online) we wszystkie gry z tego konta. W przypadku połączenia konsoli z kontem znajomego, Twoja konsola nie będzie główną i będzie weryfikować, czy znajomy w danej chwili nie używa swojej