Wpis z mikrobloga

Dip before the rip

Podsumowując ostatnie parę dni ciężko się nie nakręcać xD

- Utilisation 100% dziewiąty dzień z rzędu
- dwukrotny short squeeze signal z ORTEXu (identycznie jak w styczniu 21, jeśli wszystko miałoby wyglądać tak samo jak wtedy co do dnia, to cena wystrzeli o setki procent w przyszłym tygodniu)
- Departament Sprawiedliwości prowadzi śledztwo przeciwko Citadel i Morgan Stanley (ich śledztwa kończą się skazaniem w ponad 80% przypadków, jednym słowem - nie biorą spraw, co do których nie są pewni, że je wygrają, a tu już zaczęli ogłaszać w telewizji o które firmy chodzi)
- twórcy dostali wiadomości z GameStopu żeby przysłali swoje prace do 21.02 jeśli chcą wziąć udział w otwarciu marketplace
- wzrost institutional ownership, w tym wśród banków i funduszy z najlepszymi wynikami - Goldman Sachs i Rentech

#gme
  • 42
  • Odpowiedz
@blinxdxb: cool, czyli to że spada jest ci na ręke. Więc na co narzekasz typie?
@DogFoodVendor: kolego, chodź spotkajmy się i powiedz mi to w twarz, nie online i zobaczymy co się stanie ok? Przez neta to możesz i papieża obrażać. Powodzenia w prawdziwym życiu - będzie ci potrzebne.
  • Odpowiedz
@Gacrux: gdzie Ty widzisz, że narzekam, śmieje się z ludzi, którzy się masturbują pod utilization nie wiedząc jak to działa, np, że odświeżane jest tylko raz dziennie na otwarciu i się zmienia w ciągu dnia i można manipulować, żeby codziennie pokazywało 100%
  • Odpowiedz
@Gacrux: Proszę podaj mi swój adres (chyba że twoja mama się boi xd). Zgłaszasz moje komentarze, nie mówmy o honorze

Powodzenia w prawdziwym życiu - będzie ci potrzebne

O mnie się nie martw ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
gdzie Ty widzisz, że narzekam, śmieje się z ludzi, którzy się masturbują pod utilization nie wiedząc jak to działa, np, że odświeżane jest tylko raz dziennie na otwarciu i się zmienia w ciągu dnia i można manipulować, żeby codziennie pokazywało 100%


@blinxdxb: wiemy jak to działa i jak często jest odświeżane, niczego to nie zmienia. Dokładnie tak samo Utilisation było liczone w zeszłym roku, po osiągnięciu 100% i utrzymaniu się tam
  • Odpowiedz
@blinxdxb: no jest możliwe, tylko bezcelowe, bo nikt na tej manipulacji nie zyskuje. Nawet jeśli oficjalny short interest byłby prawdziwy, to te 20% to nadal bardzo dużo jak na firmę która nie ma długów i inwestuje w nowe technologie takie jak NFT. Nawet jeśli generalnie nie mamy racji z naszymi teoriami, to funduszom i tak nie powinno zależeć na nakręcaniu małp na kupowanie, a to jest jedyne co mogliby osiągnąć sztucznie
  • Odpowiedz
@DogFoodVendor: wcześniej można było DRSować akcje z kont emerytalnych, teraz już nie można, gdybyśmy byli mali, nieistotni i nie mieli racji to by tego nie blokowali. Poza tym skąd wniosek, że małp jest mało? Na samym SS masz 700k osób, większość akcjonariuszy jest z USA, a jednak dane od szwedzkiego brokera Avanza pokazują, że sami Szwedzi trzymają 1% floatu. W zeszłym roku z dnia na dzień rozpoczął się hype który mógł
  • Odpowiedz
@LiveDieRepeat:

kto zyskuje na tej manipulacji?


Najpierw odpowiedzmy sobie na pytanie kto mógłby jej dokonać. Odpowiedź brzmi na przykład ludzie myślący podobnie jak ci którzy to postują. Odpowiedz sobie na pytanie, po co ktoś miałby o tym pisać?

Teraz przejdźmy do sedna czyli kto na tym zyskuje. Każdy kto zyskuje na hossie (HF sprzedające retailowi calle, spekulanci) a także ci którzy zyskują na zwiększonym zainteresowaniu (blackrock wypożyczające akcje czy market makerzy
  • Odpowiedz
Teraz przejdźmy do sedna czyli kto na tym zyskuje. Każdy kto zyskuje na hossie (HF sprzedające retailowi calle, spekulanci) a także ci którzy zyskują na zwiększonym zainteresowaniu (blackrock wypożyczające akcje czy market makerzy jak citadel)


@DogFoodVendor: mhm, czyli Citadel manipuluje wskaźnikiem Utilisation, o którym nie wie nikt poza SS, gdzie każdy i tak już wrzucił tyle ile mógł w akcje, bo chcą nas wyleszczyć... Ale jednocześnie w ich stacji telewizyjnej CNBC
  • Odpowiedz
@LiveDieRepeat:

o którym nie wie nikt poza SS, gdzie każdy i tak już wrzucił tyle ile mógł w akcje, bo chcą nas wyleszczyć... Ale jednocześnie w ich stacji telewizyjnej CNBC i portalu Motley Fool gdzie mają znacznie większe zasięgi, od dawna aktywnie zniechęcają ludzi do GameStopu. Chyba lepsze efekty mieliby z CNBC niż z jakimiś niszowymi wskaźnikami, nie sądzisz? :)


Nie sądzę, dlatego że nikt na SS nie ufa CNBC, i
  • Odpowiedz
Nie sądzę, dlatego że nikt na SS nie ufa CNBC, i oni o tym wiedzą.


@DogFoodVendor: nie zrozumiałeś o co mi chodziło. Twierdzisz, że wskaźnikiem Utilisation próbują kogoś nagonić na kupowanie, ale ten wskaźnik działa tylko na małpy. Małp jednakże nie trzeba naganiać, bo kupują tak czy inaczej. Gdyby więc chcieli nagonić kogoś nowego spoza SS to prawdopodobnie użyliby do tego CNBC. I tak czasem wpuszczają ludzi na miny, naganiali w
  • Odpowiedz
Małp jednakże nie trzeba naganiać


Nieprawda. Bez naganiania wszystko by się rozwaliło. Dlatego piszesz te posty

I tak czasem wpuszczają ludzi na miny


Jasne że tak. Nie twierdzę że oni albo motley fool to rzetelne źródło. Zgadzam się z tobą że nie lubią gamestopu, ale ja myślę że tu jest to trafne, nawet jeśli argumenty są niewłaściwe (myślałeś że może specjalnie?)

Elon Musk jest ekscentryczny i ma tyle samo fanów co wrogów,
  • Odpowiedz
Ale i tak jest najbogatszym człowiekiem na świecie. Korzystałeś kiedyś z gamestopu? Bo ja z paypala praktycznie od wprowadzenia


@DogFoodVendor: jest najbogatszy dzięki Tesli, a market cap tej firmy wzrósł tylko dzięki wysokiemu short interest Tesli i sekciarsko oddanym akcjonariuszom (którzy nawiasem mówiąc dorobili się razem z nim). Gdyby nie to, to byłby zwykłym miliarderem. Z GameStopu nie korzystałem tylko i wyłącznie dlatego, że nie działają w Polsce, inaczej na pewno
  • Odpowiedz
a market cap tej firmy wzrósł tylko dzięki wysokiemu short interest Tesli i sekciarsko oddanym akcjonariuszom


Zdecydowanie nie. Wzrósł dzięki genialnemu marketingowi - takiemu za którym coś stało, nie get rich scheme. No i miał spore wsparcie od rządu, chociaż przede wszystkim popularność - jak w przypadku appla - z powodu marketingu

Już wcześniej miał jeden ogromny sukces na swoim koncie z Chewy


Chewy nie miał dochodów dopóki Ryan nie opuścił statku.
  • Odpowiedz
Zdecydowanie nie. Wzrósł dzięki genialnemu marketingowi - takiemu za którym coś stało, nie get rich scheme. No i miał spore wsparcie od rządu, chociaż przede wszystkim popularność - jak w przypadku appla - z powodu marketingu


@DogFoodVendor: nie zmienię Twojej opinii, jeśli uważasz, że marketing wystarczy, żeby zbyt drogie, problematyczne samochody o kiepskiej jakości miały doprowadzić Teslę do market capu takiego jak Toyota razy 4

Chewy nie miał dochodów dopóki Ryan
  • Odpowiedz