Wpis z mikrobloga

Gdzie najlepiej sprawdzić, czy nie wyciekły twoje dane i ktoś nie wziął na mnie kredytu? BIK to wiem, ale chodzi mi o parabanki i inne *****. W KRD widzę, że mogą sprawdzić tylko firmy, zwykły obywatel chyba nie może. To znaczy może, ale w jakimś portalu chroń pesel czy coś. Jest jakiś sensowny sposób, by sprawdzić, czy nikt nie wziął na mnie kredytu. Najchętniej sprawdziłbym też w UK i EU jak by się dało (anglia niemcy). Chodzi mi o jednorazowe sprawdzenie, a nie wykupywanie jakichś pakietów ochronnych za kilka stówek. Nigdy nie wziąłem kredytu, nawet na toster więc powinno to ułatwić sprawdzenie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kredyt #bik #pytaniedoeksperta #pytanie #chwilowka
  • 2
  • Odpowiedz
@schranz35: nie da się tego sprawdzić, w teorii to nawet ktoś może wziąć chwilówkę na Twoje dane i ją spłacić w terminie. Nie zorientujesz się dopóki:
- jednak nie spłaci w terminie
- firma pożyczkowa zaraportuje do BIK
Niektóre chwilówki wpisują kredyt w BIK jako zobowiązanie pozabankowe. To osobna sekcja raportu BIK.
  • Odpowiedz
@schranz35: Nie ma sensu sobie zawracać tym głowy. Przyjdą do ciebie po pieniądze to mówisz, że nie podpisywałeś z nimi żadnej umowy, a jak się pultają dalej to każesz im przesłać sobie wszystkie dokumenty listem poleconym. Nie wyślą. Złożą pozew to powołasz się na to, że podpis jest podrobiony.
  • Odpowiedz