Wpis z mikrobloga

Pytanko dla bardziej doświadczonych.
Czy w skiturach można jeździć na normalnych wyciągach?
Byłem ostatnio na pierwszej wycieczce i różnica w jeździe na nich była tak wielka że miałem z nią spore trudności.
Czy można wybrać się na normalny stok i korzystając z wyciągu podszkolić się w ich użytkowaniu by czuć się potem trochę pewniej na bardziej dzikich trasach?
#skitury #narty #pytanie
  • 7
@Sherrax: jeszcze jak!
Jak nie ma warunków, to jeżdżę na stokach. Skiturowe są na tyle uniwersalną nartą, że pojadą w każdych warunkach - od głębokiego puchu po lód i betony. A jak coś jest od wszystkiego, to w konkretnych warunkach dupy nie urywa ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@Jare_K: w puchu nie powinno być źle. Wjechałem raz w gigantkach (ale nie bardzo umiem na nich jeździć) w zaorany las na Pilsku i każda narta szła gdzie chciała ;)

są uniwersalni :)


@melba: bo muszą. Po niedzieli na Pilsku jeszcze mi zęby dzwonią :P
@Sherrax: Możesz, nikt tego nie sprawdza ;) A sam komfort zjazdu będzie zależał głównie od tego jaki masz sprzęt, bo narta narcie nierówna. Są lekkie narty przystosowane do szybkich podejść jak i te cięższe, które mają większą stabilność przy zjeździe. Większość desek na rynku należy do tej pierwszej kategorii i trzeba pamiętać o tym, że to są narty na których "da się zjechać" a nie takie, które będą dawały maksymalną radość