Wpis z mikrobloga

  • 10
Droga do polskich czołgów Abrams otwarta. Amerykański departament stanu zaakceptował sprzedaż Polsce:
▶️250 czołgów M1A2 z systemem counter IED DUKE i stanowiskiem strzeleckim CROWS-LP,
▶️26 ciągników ewakuacyjnych M88A2 Hercules,
▶️17 mostów szturmowych M1110
▶️6960 nabojów z pociskiem wielozadaniowym XM1147
▶️13290 nabojów z pociskiem HEAT M1002
▶️9168 nabojów z pociskiem szkolnym podkalibrowym M865
▶️4592 nabojów z pociskiem szkolnym HEAT
▶️części zamienne, w tym dodatkowe silniki turbinowe AGT-1500
▶️ generatory
▶️sprzęt łączoności
▶️odbiorniki GPS
▶️urządzenia diagnostyczne
▶️urządzenia szkolne i treningowe
▶️dokumentację, w tym manuale itp.
▶️usługi szkoleniowe personelu amerykańskiego

Wstępna (co oznacza: wstępna) cena za ten pakiet wynosi 6 mld USD.

#wojna #wojsko #militaria #usa #polska
biesy - Droga do polskich czołgów Abrams otwarta. Amerykański departament stanu zaakc...

źródło: comment_1645175837JYhuEFktvq2jjDhOffbQMX.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@biesy: Pociski szkolne to nomenklaturze wojskowej przekroje. Więc tam gdzie ktoś (ty czy ktoś inny skąd to przepisałeś) użył terminu "szkolny" powinno być pociski ćwiczebne.
  • Odpowiedz
@lui754: Nie, rozpieprzy logistykę, dobije PPO, załatwi pogłaskanie po głowce przez wujka sama dla naszych geniuszy z PiS, ale nie wzmocni znacząco potencjału
  • Odpowiedz
@Thorkill: Neuropku xDDDDD

To nadal tylko 250 czołgów wsadzonych w inny system niż do którego zostały stworzone, choć jeszcze miejsce na Strykery i Bradleye i reszte zabawek US Army jest w 18 :) Choć implementacja obecnego składu US Army u nas to też patologia
  • Odpowiedz
Neuropku xDDDDD


@Dodwizo: Skoro nie jesteś neuropkiem to jesteś jakimś ruskim trollem. Przesiadujesz na tym tagu non stop i każdy zakup dla WP krytykujesz choć widać że g...o się na tym znasz. Abramy złe, Mrap Cougar złe, drony TB2 złe. Wszystko złe dla "speca" który używa w dodatku słów "polsza" i "polaczki".
Jedynym polaczkiem z polszy którego tutaj widzę to jesteś ty trollu.
  • Odpowiedz
Skoro nie jesteś neuropkiem to jesteś jakimś ruskim trollem.


@Thorkill: Kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Eh...

Przesiadujesz na tym tagu non stop i każdy zakup dla WP krytykujesz choć widać że g...o się na tym
  • Odpowiedz
Abramy złe, Mrap Cougar złe, drony TB2 złe. Wszystko złe


@Thorkill: ale wiesz to żaden argument i rzeczywiście to tylko łatanie i wychodzenie w rzyć?
TB 2- obczaj system WAMPIR z rodzimego WB, Abrams to element wyjęty z systemu (podobnie jak F35), bardzo ciężki, wystający poza skrajnie kolejową bez demontażu systemu aktywniej obrony. Mrap to płaski na ryj dla kraju który nie ma przemysłu żeby zbudować taką konstrukcję po 30
  • Odpowiedz
obczaj system WAMPIR z rodzimego WB,


@killzone: Weż daj mi spój z tym WB. Jak ktoś zaczyna dyskusje od zachwalania tych marketingowych tworów od Bartoszewskiego to już jest dla mnie wszystko jasne. Do Bartoszewskiego z WB pretensji nie mam, jest sprzedawcą chce sprzedać swoje produkty.
Ale sukces Baykara i TB2 polegał m.in na tym że prezesem tej tureckiej firmy jest inżynier - bardzo łebski gość, absolwent MiT i współtwórca tych
  • Odpowiedz
@killzone: Ale ja te promocyjne materiały z WB które metodą kopiuj +wklej przepisują potem ci tzw. dziennikarze branżowi znam dobrze.
Możesz Warmate 1 nazwać wampir, starego łosia który gdy już powstawał w 2015 r. był kompletnie przestarzały koncepcyjnie nazwać "Nemezis" itp itd i próbować wciskać że to coś innego lepszego. Ale to ten sam chłam który nigdzie się nie sprzedał.
  • Odpowiedz
@killzone: Akurat tu się muszę zgodzić z Thorkillem, W2MPIR to system SEAD/DEAD dla biedaków... przeciwko biedakom. Przeciwko Rosji? Nie ta kategoria wagowa, dosłownie
  • Odpowiedz