Wpis z mikrobloga

Ogólnie wszyscy mówiący że kiedyś głosowali na Korwina, a dzisiaj wstyd to zwolennicy wolnego rynku, ale przeciwnicy konserwatyzmu - widać jest w polityce mocna nisza na partie liberalno-liberalną czyli jak największa swoboda na rynku w połączeniu z wolnością światopoglądową. Ja chętnie takie coś bym zobaczył ale pewnie jest to niemożliwe z prostego względu - taka partia by łączyła polaków na co nie pozwoli sobie establishment :>
#kanalsportowy #polityka
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@francopolo:

Nie, w praktyce ludzie nie będą głosować na taką partię wcale lepiej niż na konfę, większość woli państwo opiekuńcze. Z resztą definicje wolności wielu ma inną.
@francopolo: Wydaje Ci się. Partia typowo liberalna nie byłaby w stanie dzisiaj przekroczyć 5%. Jest coś na wzór Nowoczesnej, która - no właśnie - jest w koalicji obok PO i Zielonych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sam popieram, bo mi najbliżej (49% spójności poglądów wg MyPolitics, to jak mam popierać kogoś innego xD), ale też wolałbym coś na wzór Polski Fair Play Gwiazdowskiego.
@Wasacz1996: @bartd: @softparadise:Ehhh mówię Wam - Nie było na scenie parti liberalno-liberalnej to wy podsuwacie na przykłady twory stworzone jako Trzecia opcja dla podzielonej polski. Jak widać bardzo dobrze Sobie poradziły te Partie - Ruch Palikota, Kukiz, Nowoczesna teraz jest to ruch Hołowni - zawsze jest sztucznie tworzony Trzeci gracz, jestem wręcz w szoku że wy naprawdę wierzycie że to były oddolne ruchu xD To tylko pokazuje jak łatwo
Nowoczesna - to po prostu postępactwo obyczajowe, a ich rzekoma wolnorynkowość polega na oddawaniu za bezcen majątku narodowego w obce ręce.


@softparadise: xddddddddddddddd jak najbardziej proponują liberalne rozwiązania gospodarcze, ale zdecydowanie bardziej umiarkowane i bardziej dojrzałe w stosunku #!$%@?.
@softparadise:

klasyczny dupochron szykowany dla platfusów


Zakładając, że tak faktycznie było - wiesz, że całkiem sporo platfusów wywodzi się z UPR? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Toż to jakby się tak głębiej nad tym pochylić, to wcale nie jest to takie złe jak na pierwszy rzut oka się wydaje, pod warunkiem rzecz jasna, że faktycznie ten program Nowoczesnej byłby przez nich realizowany.

To trochę tak, jak z Solidarną
@rwL_ Co dowodzi wyłącznie tego, że zdradzili idee, w które wierzyli za młodu (inna sprawa jest taka, że PO ze sto razy zmieniało już swoją pozycję na osi prawica-lewica). Ziobro z kolei tylko udaje szeryfa, bo myśli, że zgarnie elektorat Konfy. Nieraz chciał przecież wracać do PiS, ale prezes się nie zgodził.
@softparadise:

Co dowodzi wyłącznie tego, że zdradzili idee, w które wierzyli za młodu


Nie, po prostu chcieli mieć realny wpływ na politykę. Z UPRem było to niemożliwe mając poparcie na granicy błędu statystycznego, więc pragmatyzm ich pokierował na bardziej przystępna, umiarkowaną opcje. Rzeczywistość znowu pokrzyżowała plany, kiedy to PO objęło władzę w czasach globalnego kryzysu gospodarczego, w których ciężko było o stricte liberalne reformy. W każdym razie to właśnie za czasów
@francopolo: @rwL_: @softparadise:
Problemem Nowoczesnej było to, że z początku jej głównym programem było narzekanie na pis (który wówczas jeszcze nie nabroił na tyle, by się dało na tym oprzeć całą działalność), a wolnorynkowość jakoś była na drugim planie. Główne postaci tego ugrupowania to był ośmieszający się Rysiu i garstka średnio rozgarniętych kobiet, z czego dzisiaj przynajmniej jedna (Shojring-Wielgus - nie wiem jak to się pisze) jest w lewicy
@PoncjuszPijak Ja jako wyborca, któremu gospodarczo bliżej do KORWiN, a społecznie i obyczajowo do RN czy Korony kibicuję powstaniu takiej partii. Wtedy istniałoby w końcu środowisko, które miałoby jakiś mandat do zarzucania Konfie rzekomego zamordyzmu, bo póki co robią to zwolennicy nieporównywalnie bardziej antywolnościowych KO i Lewicy.
@softparadise: A dzisiaj masz majątek narodowy w rękach przygłupów którzy marnują publiczne pieniądze, lub handlujesz państwowym na potęgę jak to jest z wycinką drzew, która trwa jak szalona że jeszcze jedna kadencja a lasów w Polsce już nie będzie...