Wpis z mikrobloga

Kolejny wielki sukces rosyjskich strategów, który warto docenić.

Historycznie wysokie poparcie dla członkostwa w NATO i UE wśród Ukraińców. W kraju, który przed rosyjską agresją był bardzo mocno podzielony co do kierunku polityki zagranicznej i który ciągle jeszcze traktował Pakt Północnoatlantycki według kalek sowieckiej propagandy, doszło do fundamentalnych zmian społecznych, które streścić można hasłem: byle dalej od Moskwy. A ten trend będzie się tylko umacniał, bo im młodsza grupa wiekowa, tym sympatie euroatlantyckie wyższe.
#ukraina #rosja
JPRW - Kolejny wielki sukces rosyjskich strategów, który warto docenić.

Historyczn...

źródło: comment_1645132510nLH6dJXueVcUd8JecuuCNC.jpg

Pobierz
  • 9
@JPRW: Chcieć to sobie mogą. Żaden kraj nie może przystąpić do NATO jeżeli na jego terytorium trwa konflikt zbrojny ( ͡° ͜ʖ ͡°) A Unia ich nie chce, bo ma dużo swoich wewnętrznych problemów i powoli się rozpada.
@zenek-stefan1: da da. zmienia się mentalność, zmienia się nastawienie do własnych władz, jak bedą chcieli wygrywać wybory to beda musieli być bardziej prozachodni. Zmiana władzy na putinowską nic nie da długookresowo. Wiele milionów Ukraińców i ruskich wyjechało na zachód. Widzą jak jest. Internet tez swoje robi. Nie dziś, nie jutro ale ilość wojsk nato się zwiekszy a gwiazdek przybedzie na sztandarze UE.