Wpis z mikrobloga

Jestem wdową wychowującą jedno dziecko. Zarabiam ponad średnią krajową. Syn dostaje rentę po zmarłym ojcu. Renta ta wlicza się do mojego dochodu. Od przyszłego roku stracę możliwość rozliczania się z dzieckiem i m.in „dzięki” doliczeniu renty wejdę w próg podatkowy 32% (roczny dochód 120tys) W zamian dostanę 1500 pln ulgi. Dla porównania choćby alimenty nie są opodatkowane i nie wliczają się w dochód bez względu na ich wysokość.
Zatem bardziej „opłaca się” być rozwódką, a wszak ideą likwidacji tego rodzaju rozliczania było ukrócenie rozwodów. Albo też bardziej mi się „opłaca” mieć męża nieroba i wtedy rozliczę się z nim.
Wynika z tego, że w naszym prorodzinnym kraju dostanę #!$%@?, tylko dlatego że daję sobie radę, nie wyciągam ręki po "dej" tylko sama sobie na to zarabiam, a renta jest ze składek nieżyjącego męża.
#!$%@? jak ja nimi gardzę.
#nowylad #prawo #pit #bekaspisu
  • 17
  • Odpowiedz
@jukees: Dla polityków są interpretacje podatkowe niwelujące negatywne efekty polskiego ladu, a dla Pani, Pani Juleczko, nowe podatki, opłaty i daniny.

Nie ma za co. Prosze glosowac wiecej na PIS, to uchwalimy wiecej obciazen fiskalnych
  • Odpowiedz
@fifithebest: no wiadomo, lepiej być patriotą co drze japę robiąc 5 dzieci z fas na tania wódę i kiełbasę dostanie odpowiednio, plus artykuły z mopsu, dofinansowanie i inne.
  • Odpowiedz
  • 23
@nasedo: Renta nie jest na mnie tylko na dziecko. Nie jest mi „ mało” patrioto, ale z drugiej strony ja sie kształciła i ja na to po prostu pracuje, a nie wyciągam łapę po dej. Chodzi mi tylko o to, że gdybym miała męża nieroba to mogłabym się rozliczyć z nim i byłoby po problemie. Jestem sama nie z wyboru.
  • Odpowiedz
  • 26
@nieugnesie: Ta renta jest ze składek zmarłego ojca mojego gówniaka, które wypracował latami pracy.
Wiec z racji tego ze przyzwoicie zarabiam, podkreślam zarabiam, nie zabieram nikomu, wszak na biedna nie trafiło, mam płacić daninę?
  • Odpowiedz
  • 7
@jukees nie tłumacz się tłukowi, co u mamusi na garnuszku siedzi.dla niego 120k rocznie (brutto!) to widać niewyobrażalne bogactwo...
  • Odpowiedz
@jukees: przecież od dawna to wiadomo i sam pis się z tym nie kryje że ich polityka to #!$%@?ć bogatym i samodzielnym i dać biednym i nie samodzielnym, nie wiem skąd to zdziwienie, pomyśl sobie co się dzieje z ludźmi którzy ciężko zapracowali na to co mają poświęcając swoje zdrowie, młodość i całą resztę swojego życia żeby mieć teraz to co mają i dla tych z rządu zawsze są krową do
  • Odpowiedz
  • 2
@ciasteczkowy_otwur: Haha gdybym jeszcze serio była bogata a jak słusznie ktoś zauważył 120 tys rocznie BRUTTO z wliczona do dochodu renta to jakiś majątek. Otóż żaden to majątek, zwłaszcza że wraz z galopującą drożyzna daleko mi do statusu i samopoczucia milionerki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jukees:

Ta renta jest ze składek zmarłego ojca mojego gówniaka, które wypracował latami pracy.


Jego składki zostały przeznaczone na fundowanie stypendiów na Erasmusa dla p0lek, na ciebie idą moje
  • Odpowiedz
Najsmutniejsze jest to że wszystkie te karyny i sebki są tak krótkowzroczni że jedyne co widzą to swoją łapę wyciągniętą po dej, nie widząc skąd to dej pochodzi. Albo tak bardzo minęli się z edukacją że w dalszym ciągu uważają bankomat za maszynę drukującą piniądze. Ale co tam "miłościwie" nam panujący maliniak z pajacem z okularkach któremu marzy się byśmy zapier*alali za miskę ryżu rzucili kolejna kiełbasę, a PISdy łykają jak Sasha
  • Odpowiedz