Wpis z mikrobloga

Chciałbym sobie odświeżyć napęd w rowerze xc na ten rok. Gdy jeżdżę sam raczej wbijam się w las, ale ze znajomymi to głównie asfalt albo polne drogi, dlatego chciałbym zostawić taki zakres przełożeń jaki mam.
Aktualnie mam kasetę 11-32t i trzy blaty w korbie: 22-32-44t. Przerzutki 3x9. Myślałem by zredukować liczbę biegów, i kupić kasetę 11-46t, i dać dwa blaty do przodu: 32 i 46t. Będzie to działać, czy coś pominąłem i będzie problem ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
Rozumiem że jedyne na co muszę patrzyć, to rozstaw śrub?
Chciałem wziąć części z chin, jak to się ma jakościowo do shimano deore? Myślałem o tej kasecie: https://www.aliexpress.com/item/4001365802122.html?gatewayAdapt=glo2pol&spm=a2g0o.cart.0.0.4a193c0048f50N∓=1

#xc #rower #serwisrowerowy
MeowsAndStuff - Chciałbym sobie odświeżyć napęd w rowerze xc na ten rok. Gdy jeżdżę s...

źródło: comment_1645096884a9cydzran0LEx6oTb5Ud60.jpg

Pobierz
  • 11
@MeowsAndStuff:

Chińskie kasety sa ciężkie i nie działają idealnie oraz super płynnie jak shimano ale da sie tego używać.

problem bedzie z przerzutką - te na 8 czy 9 nie były projektowane pod tak duze kasety i raczej nie będzie to działać. Trzeba by użyć dodatkowego łączniki czy przedłużki, miedzy przerzutką a hakiem - zwie sie to (miedzy innymi) goat link. Chińczycy do dużych kaset często dodają ów dynks - ważne
@LaFlecheWallonne: Niee, chciałem odświeżyć ten rower na aktualny sezon. Nie chciałbym wydawać za dużo, ale coś pojeździć. Widzisz jak wyglądają zęby na tej korbie, to igły są ( ͡° ͜ʖ ͡°) Łańcuch się rozsypuje, nowego nie założę bo nie ma opcji by się zgrał z tym napędem, siłą rzeczy muszę wymienić napęd.
Na 1x bym z chęcią zmienił, ale w tym co zaproponowałeś, czyli 11 biegów, musiałbym
@MeowsAndStuff:

koło nie musisz zmieniać, Manetka, przerzutka i dokupić zębate do tej korby co masz - montujesz ja na miejscy środkowej i jest w miarę ok. Tak czy inaczej ponad 500 zeta.

ale w sumie możesz zrobić tak jak pisałeś - to winno działać choć pewnie nie będzie jakoś super.
Zamówię sobie kasetę z Polski ALIVIO CS-HG400, blaty z Chin ze względu na znaczną różnicę w cenach w porównaniu do Polski i myślę że będzie ok:) Dzięki za pomoc. Nie będę się pchać w tym rowerze w zmianę ilości blatów na korbie, bo widzę że nie będzie to bezproblemowe.