Wpis z mikrobloga

#hellyeaprzygarach #omnomnom

Kogo chłopak dzisiaj wyjechał na szkolenie i wróci jutro, więc żeby nie smutać samej w mieszkaniu zrobił sobie pyszną kolację [w sumie bardzo późny obiad?]

1.JA

Noga z indyka naszpikowana czosnkiem, w imbirze, ziołach prowansalskich, chili i białym pieprzu pieczona z warzywami [brokuły, czerwona cebula, czerwona papryka, cukinia], a do tego sos tzatziki i mozarella na warzywa :D

Bardzo smaczne, bardzo mało pracochłonne, i stosunkowo zdrowe i lekkie.

Polecam- Małgorzata.
źródło: comment_eCLvj4ckEwEdej5PPP48e5w8vBEbBbMq.jpg
  • 13
@marcin-kowalczyk-900: na żywo wygląda dużo lepiej. Zresztą proszę cię- jem to sama, w domowym zaciszu, wiem że jest dobre i pewne, bo sama robiłam- więc gdzies mam jak wygląda.

@kirinasta: własnie zjadłam om nom nom. Dzisiaj sobie to wymyśliłam i muszę przyznać, że jest mega proste i szybkie i stosunkowo tanie [noga z indyka 3,80zł 400g [zostało mi mięso], papryka, 1,20zł [pół mi zostało], cukinia 1,3zł, brokuł 3zł [i dużo
@Cytryndor: takie były na stanie w mieszkaniu ;) sam wygląd talerza jest jak dla mnie ok, ale jak tylko się stuknie, przejedzie po nim nożem czy widelcem to aż ciarki przechodzą.
@hellyea: Jak mój chłop jedzie gdzieś w delegację to raczej nie kwapię się do gotowania. Ostatnio zamówiłam pizzę, innym razem największym wysiłkiem było zrobienie parówek w cieście francuskim. Jak zazwyczaj do pracy mam przygotowane jakieś fajne jedzenie tak teraz jadłam serki wiejskie, owoce i takie tam. Nie chce mi się po prostu dla samej siebie gotować :<
@gaska: fakt, jak ja gotuje dla samej siebie to też często robię to w ogóle mniej starannie ;) a jak dla kogoś to przykładam się bardzo. Dzisiaj też mi przechodziły już przez głowę różne chińczyki etc. ;) ( tym bardziej, że jedną porcję bym jadła na 2-3 razy, więc na cały dzień by było :D ), jednak mimo wszystko gotowanie sprawia mi bardzo dużą przyjemność i poprawia mi humor/relaksuje. Więc skoro
@hellyea: Wiadomix, dużo roboty nie ma przy czymś takim, ale jak jestem slomiana wdową to zamieniam się w lenia. Ogólnie lubię gotowac, sprawia mi to przyjemność, ale jeszcze większą patrzenie jak innym smakuje ;-)