Wpis z mikrobloga

@Rade86B: tak. Najpierw kilka na trafach z mikrofali przewiniętych przewodem od spawarki - a potem olałem to (ze względu na udarowy prąd po stronie 230v, który nie wszędzie da się pobrać z sieci bez wywalenia korków), i przeszedłem na zgrzewarkę akumulatorową, z kluczem z kilku mosfetów, na 1200A.
  • Odpowiedz
nie wywali bezpieczoków mam 16stki


@Rade86B: nie wywala prąd - bo tego nie zdążysz osiągnąć, a di/dt czyli prędkość narastania prądu (w zależności w jaki moment sinusa wstrzeli się załączenie). I o ile masz wujową instalację elektryczną, długie kable itd - to nie ma problemu, nawet B10 nie wywala, to jak masz grube przewody i blisko rozdzielnię - to i B20 wywali. Trzeba by zmienić bezpieczniki na serię C (C16
  • Odpowiedz
@hrumque: no ciekawe to było z tym przedłużaczem( ͡° ͜ʖ ͡°) indukcja chyba a nie rezystancja( ͡~ ͜ʖ ͡°)rozumiem że miałeś 2 trafa i jak duża różnica we wykonaniu zgrzewów?Bo mnie na jednym trafie nie satysfakcjonuje(,)
  • Odpowiedz
@Rade86B: znajdziesz tego pełno - kWeld, Arduino Spot Welder, wiele chińczyków - nawet takich gotowych z wbudowanym aku (ale niestety przeważnie bardzo marnym, 300-500A to maks co się z tego wyciąga) znajdziesz na aliexpress
  • Odpowiedz
@hrumque: myślę że kluczem do tego żeby dobrze zgrzewało jest poprostu napięcie stałe¯\_(ツ)_/¯ bo przecież te co ty mówisz na takim pracują ( ͡° ͜ʖ ͡°) hmm myślę o daniu mostka za trafem 1000A tylko jego cena 650 zł()
  • Odpowiedz
@Rade86B: z tym mostkiem wychodzi tak dużo, bo tak się nie robi ;)
AC bardzo ładnie zgrzewa, ja natomiast nie mogłem dorwać trafa z mikrofali wiec poświęciłem trafa do audio, 600, 850 i 1500W (moc ciągła), nawet na najmniejszym osiągam zajebiste rezultaty, a największym mogę zagrzewać obudowy do modeli RC, wiec się da.
Nie napisałeś najważniejszego, jaki masz setup: czym wyzwalasz, jakie przewody, ile zwojów i jakie napięcie, jakie masz
  • Odpowiedz