Wpis z mikrobloga

Drogie wykopki,

mieszkam sobie w domu z działką oddaloną od 50cm od płytowej drogi przy samej granicy Trójmiasta. Droga jeszcze 3 lata temu nie miała w ogóle ruchu, teraz po położeniu płyt na całej długości, okazała się najlepszą ścieżką omijania korków na głównych drogach.

Pytanie jest następujące:
Co można zrobić, żeby zmusić urząd gminy do spięcia dupska? Z co 5 płyty wystają druty, droga miejscami nie ma w ogóle pobocza i minięcie się dwóch samochodów, jest nierealne. Natężenie ruchu w godzinach szczytu jest spokojnie powyżej wielu dróg krajowych.

Nie mam doświadczenia w temacie, a chciałem zająć zająć się uprzykrzaniem życia urzędowi, żeby w końcu podjął temat.
#drogi #ruch #trojmiasto
  • 6
  • Odpowiedz
@swlabr: Chyba przejeżdżałem tam jesienią, bo mnie nawigacja pokierowała jakoś na około. Sam myślałem, że zaraz ją przez okno wyjebię, ale w ten dzień były takie korki wszędzie, że się nie dziwię.
  • Odpowiedz
@adrwas: Bardziej chodzi mi o konkrety, droga powinna spełniać jakieś kryteria przy odpowiedniej przepustowości. Zastanawiałem się nad zmuszeniem urzędu gminy do przeprowadzenia badań obciążenia ruchu i do weryfikacji odpowiednich parametrów (szerokość, pobocza itd). Pisanie ogólnych pism nic nie da.
  • Odpowiedz