Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Witam, używa ktoś z was adaptera z hdmi na rj45?
Mam dylemat czy przez problem z hdcp będzie można puszczać np. filmy z netflixa. Niestety potrzebuje puścić przewod w ścianie i się teraz zastanawiam czy ma to sens.

#projektor #hdmi #rj45 #komputery
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Uaephean: Co do tego zabezpieczenia poszukałem trochę i się okazało, że są urządzenia do oszukiwania go i nawet już posiadam taki rozgałęziacz hdmi.
@LIBED: ja kiedyś streamowałem z pc na projektor przez mi box. Ogólnie było ok póki działało to w obrębie tej samej sieci 5g. I tak w sumie od kiedy wykupiłem sobie abonament prime na rok to rzadko kiedy streamuję. Czy projektor posiada funkcje smart? Mój normalnie wykrywa sieć jako "telewizor" więc i kombinowania z streamowania mniej. Przy okazji to średnio się projektory ogólnie do grania nadają - brakuje tych kolorów i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Uaephean: Funkcji smart brak, ale głównie czasami bym chciał podłączyć pod komputer, bo nie zawsze są filmy dostępne gdzieś online bez brania kilku abonamentów. A tak można pobrać w dobre jakości i pobrać napisy.
@LIBED: skoro i tak chcesz pobrać to ten mi box i podłączasz do niego pendrive na którym masz film. Później odpalasz z kodi. Ogólnie jeśli Ci się chce kuć ścianę to spoko, ale lepiej wymyśleć coś mniej inwazyjnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@LIBED: ja podpiąłem pod nieaktywną drugą linię zasilania w suficie. Zmieniłem lampę na taką, która wymaga jednej linii więc druga mi została. Podpiąłem do niej i już - mogę se pstryczkiem włączać projektor i mi boxa które są na tym zasilaniu. Przy okazji włącznik mam smart więc odpalam sobie wszystko zdalnie. Pomyśl nad tym, czy też nie masz takiej możliwości by sobie mniej roboty sprawić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Uaephean: Też myślałem o tym, tylko szkoda bo przewody są alu. Jeszcze zobaczę jaki ekran wezmę bo może projektor wypaść w obrębie lampy, która miała iść w inne miejsce. Niby sporo prądu brać nie będzie i by mogło na starych przewodach iść.
@LIBED: No projektor nie bierze zbyt wiele prądu. Ja akurat korzystam z ledowego dlp fengmi vogue. A ekran zrobiłem sobie sam z tkaniny projekcyjnej i kilku kantówek. Trzeba tylko odpowiednio kąty oglądania dobrać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Uaephean: Co do ekranu, musze mieć zwijany. Jednak się zastanawiam jak wypadają te takie szare. Podobno lepszy obraz wychodzi i tak pokoju nie rozświetla.
@LIBED: ta szara tkanina trochę przypomina taśmy odbijające światło lub lakier którym pokrywa się znaki drogowe. Odbija tylko w konkretnym kierunku. Jeśli chodzi o zwijane to tu niestety nie pomogę. Na nich w ogóle się nie znam. Ale też by się dało z tej tkaniny to jakiś na sznurkach (by napiąć) rozwiązać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Uaephean: To dopiero pomyślę i zależy ile cali będę chciał. Niestety za ekranem są okna i wole ich 80 czy 100 calami nie zasłaniać na stałe.
@Uaephean: te chinskie odblaskowe to sie tylko do dlp nadaje, optoma tak ma ta linie swiatla zrobiona, ze projektor stoi z 20-30cm nizej od linii wzroku a swieci jakby byl prosto. co innego te chinskie, one musza byc albo za glowa albo przed glowa, inaczej z calego tego efektu odbicia nici.
@LIBED: to sie nadaje do np tych slabych chinskich projektorow (w sumie do wszystkiego innego tez tyle ze wszystko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rafalkosnozawszenapropsie: Jednak ja się zastanawiałem nie nad tak szarym odblaskowym, tylko matowym. Z czego co widziałem po testach to te szare wręcz potrzebują jaśniejszego projektora, zaletą jednak jest lepsza czerń i mniej jest oświetla trochę pomieszczenie. Czarnego sufitu raczej robić nie będę :)