Wpis z mikrobloga

Jeden z najpiękniejszych dni w moim życiu a raczej wieczorów, miał miejsce gdy wracałem ze studia po nagraniu swojej EPki. Szedłem wiele kilometrów, specjalnie naokoło, jakby świat miał od tego momentu należeć do mnie. “Le monde est à nous.” - jest hasłem proponowanym młodym, zagubionym i nieszczęśliwym w żyjących w blokowiskach pod Paryżem bohaterom La heine, jednym z najlepszych filmów jakie widziałem w życiu, przez technokratyczny - a co za tym idzie - cyniczny rząd i jego instytucje. Dziś już takich filmów się nie robi, są niebezpieczne. Wszelki bunt, cokolwiek co może do niego skłonić, jest niebezpieczne.
EPka się nie przebiła, nie było dostatecznie wielu odbiorców, ale wieczór, i nagrywki są moje.
Wspomnienia przywrócił teledysk który właśnie obejrzałem - https://youtu.be/OZRYzH0Q0pU
Jest tylu wspaniałych ludzi na świecie, z tyloma talentami (co się dzieje z tymi, którzy nie byli w stanie pociągnąć tematu po nagraniu dobrych, wartościowych rzeczy?), tylko jakoś nie mogę trafić na nich, ciągle tylko sfrustrowani i zawistni ludzie, tak daleko od oświecenia i nieempatyczni, a nawet wprost nieuprzejmi, sztywni poznawczo i tłumiący za cenę wszystkiego swoją wrażliwość, że nawet nie mają wglądu w marnowanie swojego potencjału w pracy; i nieszczęśliwi pacjenci którym daję od siebie ile tylko mogę, ale czy to dość? Czy w ogóle o to chodzi? Zawsze przysięgałem sobie że będę tylko diagnostą i tyle, ale to niemożliwe, nie sposób się nie angażować. Przychodzą jednak momenty kiedy i mi nie starcza. Większość ludzi myśli, że dom, oszczędności i ciekawa praca rozwiązałyby ich problemy. Otóż nie. Okazja czyni złodzieja. Byli i są ludzie sukcesu, którzy cierpią na depresję, którzy odbierają sobie życie. Nasze społeczeństwo, o ile się nie otworzy, o ile nie zacznie się do siebie uśmiechać i się nie wyluzuje, przepadnie. We wzajemnych oskarżeniach, podejrzeniach, atakach. Możemy to zmienić. Teraz. Każdego dnia, w każdej chwili. Tego nam życzę.
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CzyJestCosWiecej: jak się uwolnisz od przeświadczenia że świat nie jest taki jaki powinien i że inni powinni myśleć i widzieć świat inaczej, może tak jak ty, to będziesz tak właśnie się czuł. Rzucasz tylko bezpodstawne twierdzenia o naturze rzeczy.