Wpis z mikrobloga

Cześć,

Wiem, że na wykopie urzęduje sporo miłośników kolei, kolejarzy, konduktorów i ludzi związanych z PKP.

Trzynastego stycznia zlikwidowano bilet weekendowy uprawniający do wojaży przez weekend za 81 zł. Na powrót biletu pewnie nei ma co liczyć.

Lecz mam pytanie, znacie jakąś alternatywę pozwalającą na podróżowanie poniżej normalnej ceny bazowej biletu?

#kolej, #intercity, #pkp, #bilet#, #pociagdopodrozy, #ic, #polregio, #wojaze
  • 5
@damian-jot jeżeli chodzi o PKP IC:
Analogicznie do weekendowego działa bilet multiprzejazd i multiprzejazd max, tyle że w środku tygodnia. Jeżeli masz więcej siana to karty Intercity na których możesz jeździć dowolną ilość razy w ciągu miesiąca/kwartału/półrocza/roku. Tyle jeżeli chodzi o bilety na których możesz jeździć po całej pl.

Jeżeli pytasz o przejazdy na konkretnej trasie to bilet abonamentowy, 7przejazdow na konkretnej trasie w cenie 5.
@damian-jot: Oczywiście Polregio ma ciągle w ofercie bilet weekendowy w cenie 39zł za przejazdy pociągami Polregio lub 48zł za możliwość podróżowania dodatkowo "Arrivy RP, Kolei Wielkopolskich oraz Kolei Małopolskich, jak również Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (z wyjątkiem pociągów kategorii ŁKA Sprinter)."
Dzięki za info, w sumie wymysliliśmy te same możliwości. Z Zatrudnieniem najlepsza opcja, tylko pytanie czy praca wtedy nie zacznie kolidować z terminami na wojaże. Mam nadzieję, że wróci za jakiś czas ten weekendowy!