Wpis z mikrobloga

Oglądałem właśnie do przerwy Embiida. Patrząc na jego grę zaczynam być przekonany, że projekt z Hardenem rozpadnie się prędzej niż się spodziewamy.

Jaki jest problem z jego grą? Jest zbyt dobry. Co w tym niby ma być złego?! Jego ego. Połączone z dziecinnością.

Skupmy się najpierw na jego zachowaniu z ostatniej doby. Jasne, że cała ta sytuacja z Simmonsem była patologiczna, ale czy (poza Jokiciem oczywiście) najlepszy koszykarz w lidze naprawdę ma powody by być aż tak małostkowy w takim momencie? Wyobraźmy sobie co tam musiało się dziać nawet za lepszych czasów na co dzień na linii Joel-Ben, jeśli ten pierwszy wypomina teraz drugiemu że za bardzo chciał mieć "swój" zespół. Embiid wydaje się mieć wielką satysfakcję z tego, że wyszło jednak na jego.

A tu teraz taki numer, że przychodzi sam James Harden. Nie widzę za bardzo możliwości pogodzenia ego Embiida z boiskowymi i pozaboiskowymi potrzebami Hardena. To nie ma szans działać, bo dzisiejszy Embiid nawet na centymetr się nie wycofa.

#nba
  • 11
@Bover: Radzę Ci, zebyś się nie bawił w psychologa, bo Ci to nie wychodzi. Embiid nie ma ego a na pewno nie w takim wymiarze co gracz jego kalibru, czy też taki, który mu nie sięga do pięt, ekhm, Ben Simmons.

Embiid nigdy nie marudził, czy to chodziło o to, żeby grał dalej od kosza, czy też o to, żeby miał mniej/wiecej piłki w rekach.

Małostkowy? Naprawdę? Z dwójki Simmons -
@Bover: mylisz się o tyle, ze:

- prawda, ze to nie zadziała
- nieprawda ze przez ego

Nie zadziała przez to, ze obaj, Embiid i Harden muszą kozłować przez 90% posiadania bo są raczej słabo użyteczni bez tego. Harden zapomniał jak to jest być catch&shooterem, w obronie to grubas.

Embiid niby może nie ma problemu z grą Pick&Pop, ale #!$%@? ma i tego nie robi. Właśnie to głównie miał robić z
Embiid nigdy nie marudził, czy to chodziło o to, żeby grał dalej od kosza, czy też o to, żeby miał mniej/wiecej piłki w rekac


@Wojt_ASR_: nie był wtedy MVP, tylko gościem który z dwójki młodych był ze względu na kontuzje tym typowanym do wytrejdowania

Embiid na każdym kroku, powtarzał, że jeśli Simmons chce wrócić, to droga otwarta, bo z nim są lepsi, niż bez nieg


@Wojt_ASR_: to już akurat jest
@Bover: Co? XDDDDDDDDDDDDDDDDD Embiid był typowany do wytrejdowania? XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

to już akurat jest zwyczajne kłamstwo. Nie wiem w jakim celu je stosujesz.


co XDDDDDDDDDDDDDDDDDDD gościu posłuchaj sobie konferencji pomeczowych, najlepiej ze zrozumieniem, a nie jakieś przeklejki. Wiadomo, że sensacje sprzedają się najlepiej, ale Embiid powtarzał, że liczy, że Simmons wróci i że z nim na parkiecie są lepsi, niż bez niego xD

ale to ty dzwonisz, ja tego nie powiedziałem.


no
@Wojt_ASR_: ok, widzę że oglądasz koszykówkę od wczoraj, nie ma sensu z tobą poruszać tego tematu.

Obejrzyj PO 2019, ich reperkusje dla PHI, odezwij się za 3 dni. Możemy wtedy porozmawiać. I mniej agresji oraz mniej idolizowania koszykarzy polecam.
@Bover: 2019? xD Mówisz o tych PO, w których Embiid był +90? Wiadomo, że miał problemy z Gasolem, ale no... Chyba wrócił silniejszy po tamtych PO? Jak się po tamtych PO rozwinęła gierka Embiida a jak Bena?

P.S. Sam Embiid mówi, że żałuje, ze wtedy postawiono na Simmonsa, a nie Butlera, bo ten chciał odejść z Phila dlatego, że domagał się wiecej piłki w rękach, ale nieestety pan transition offence jej
@Wojt_ASR_: Co ty masz z tym Simmonsem?! Jest po pierwsze bumem i zawsze nim był, po drugie - nie ma psychy , a po trzecie - już nie chce sie bawić w NBA. Ben Simmons jest natomiast w ogóle nieistotny z punktu widzenia tego, o czym jest moja teoria nt. Embiida.

A w skrócie teoria ta brzmi: EMBIID. JEST. TOKSTYCZNYM. RAKIEM.
Nie mówi się o tym, a wyjdzie to dość szybko
@Bover: Ale masz coś na poparcie tego, że Embiid jest toksycznym rakiem? No bo jak na razie to stworzyłem sobie tezę, której nijak nie idzie poprzeć. Jakby był takim toksycznym rakiem to jakby miał koegzysować w zespole z back up centrem, z którym wcześniej miał na pieńku? Jakby był taki toksyczny to by chyba zawetował podpisanie weterana na minimalnym kontrakcie? Myślisz, że MVP nie mógłby czegoś takiego zrobić? xD
Ale masz coś na poparcie tego, że Embiid jest toksycznym rakiem


@Wojt_ASR_: to, co napisałem w pierwszym poście przede wszystkim. Wydałem tylko swój osąd na ciekawą sprawę.

Widzę, że ty sypiasz z tym Embiidem, że wiesz o nim wszystko i stąd tak bardzo ci zależy żeby jego imię pozostało nieskalane. Skończ, bo tylko psujesz wątek.
@Bover:

psujesz wątek


wydałeś osąd na podstawie mema, jakich Embiid wrzucił setki, i stwierdziłeś, że nie będzie mógl pogodzić się z tym, że ktoś będzie mu zabierał pilkę w crunch timie, bo dominował do przerwy, w meczu z Cavs.

Sorry, ale takiego wątku nie da się zepsuć XD

No ale z fartem tam i polecam zapraszam do PO popatrzeć na toksycznego Embiida