Wpis z mikrobloga

Jakieś 15 lat temu próbowałem tworzyć muzykę elektroniczną w Fruity Loops, brakowało kasy, sprzętu i dostępu do internetu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rok temu zakupiłem sobie klawiaturę MIDI, dobry interfejs audio no i w końcu znalazłem czas i wenę by zrobić coś konkretnego od zera. Nie oczekuję cudów i pochwał ale chciałbym się podzielić z Wami tym pierwszym kawałkiem.

Wszelkie komentarze krytyczne i pozytywne mile widziane!

#produkcjamuzyki #tworczoscwlasna #muzyka #muzykaparanoika #tworzeniemuzyki
mpower - Jakieś 15 lat temu próbowałem tworzyć muzykę elektroniczną w Fruity Loops, b...
  • 12
  • Odpowiedz
@mpower: jak na pierwszy kawałek, to niezła robota. Przypomina mi trochę klimatem muzykę elektroniczną z lat osiemdziesiątych. Zawołaj mnie do następnego.
  • Odpowiedz
@dinkum: dziękuję! muzyka elektroniczna / synthwave lat 80 to moja duża inspiracja :) nie wiem kiedy powstanie następny utwór, mam sporo na głowie, ale będę pamiętać by zawołać!
  • Odpowiedz
@GoddamnElectric: korzystam z dwóch instrumentów VST: Arturia Analog Lab i Izotope Iris 2.

Wykorzystane presety z modyfikacjami to z Arturii:
- Empyrean
- Oowalead
- Little Keys

z Izotope:
- Big Chords
- Black Tronic Funerals
  • Odpowiedz
@mpower: Tak jak koleżanka powiedziała wcześniej też mi przypomina to elektronikę z lat 80, dawaj dalej mirek. A co do posta to ja miałem właśnie pisać praktycznie takiego samego. Z tym że 15 lat temu bawiłem się fl robiąc trochę rapowych beatów trochę innej muzyki używając keyboardu casio z komunii podłączonego do kompa. teraz po latach chce wrócić i kupiłem sobie klawiaturę midi mpk mini. I takie pytanie do ciebie mam,
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@DADIKUL: dzięki za miłe słowa, postaram się niedługo zacząć pracę nad czymś nowym :). Co do opóźnienia, ja osobiście zainwestowałem w interfejs audio i nie dostrzegam go w ogóle. Mam też możliwość nagrywania instrumentów/mikrofonu co bez interfejsu ze względu na opóźnienia jest niewykonalne. Ze swojej strony polecam Native Instruments Komplete Audio 2. Mam go już rok i zero problemów. Do tego masa dobrego softu w komplecie (kilka ciekawych VST). Co ważniejsze
  • Odpowiedz