Wpis z mikrobloga

@wymiana_steam Żadne nie są bezpieczne na lata i chyba żadnego stabla nie można wrzucić na staking.
Możesz ich użyć do dostarczania płynności i farmienia ale to znaczy że do ryzyka związanego z samym stablem dorzucasz ryzyko swapa plus farmy.

Generalnie nie ma zysku bez ryzyka.
@wymiana_steam: Koszyk walut do ryzyka technicznej wpadki (ataku hakerskiego) dokładasz ryzyko kursowe. Za to masz szanse na większy zysk (i stratę)
Trochę mi też chodziło o zwrócenie Ci uwagi na prawidłową nomenklatuę jest staking, dostarczanie plynności i farming. I to są zazwyczaj rożne operacje.
@spac_jesc_pracowac: To w miarę robi różnice. I żeby nie było ja sam to robię i zwiększam ilość zamrożonych środków ale nie jestem przekonany czy ty jest aż takie bezpieczne.

Tak na szybko
- Macie ciągłe kontrowersje wokoł Tethera.
- W maju i ostatnio ludzie drżeli czy DAI utrzyma peg
- Afera z Daniele Sesta które wpływała na UST i MiM
- A pare dni temu https://rekt.news/superfluid-rekt/ dotyka QI dao z ich
@wymiana_steam Dai jest generowany przez na podstawie zablokowanych ETH (i innych) na zasadzie daje zasób warty 1000$ generuje DAI warte 500 i jestem bezpieczny.
Jak kurs zabezpieczenia idzie w dół to to są mechanizmy które sprzedają twój zastaw i uzupełniają brakującą wartość. Niestetyprzy dużych ruchach jest ryzyko że nie zadziałają i DAI(to dotyczy wszystkich algorytmicznych stabli) straci pokrycie.
@wymiana_steam Nie wiem jak działa Forex ale patrząc po nazwie raczej nie chodzi o brak płynności. Tutaj problem może polegać na tym że aktywa które są podstawą wygenerowania DAI i stanowią zabezpieczenie są mniej warte niż monety w obiegu.

Staking ETH poczytaj bo to sporo pisania a temat jest na bank szeroko omawiany na Wiki stronach.
Bezpieczeństwo moim zdaniem podobne jak dla trzymania LP. BTW jak zainteresujesz się dostarczaniem płynności to koniecznie