Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
#przeszedlem Unravel 2 i jak zawsze dzielę się krótką #mirkorecenzja

Grałem na Switchu w trybie handhelda. Joycony nie wydają się najlepszym kontrolerem do tego typu gry, ale z drugiej strony już mam za sobą ukończonego Cupheada na nich więc jestem przyzwyczajony ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do gry mam zasadniczo tylko jeden poważny zarzut, od którego zacznę - jest dość krótka. Mimo, że należy ona raczej do prostych to próg wejścia jest jednak dość wysoki - chwilę zajmuje przyzwyczajenie się do sterowania i prowadzenia dwóch postaci. Kiedy już się to uda i zaczyna to sprawiać satysfakcję to widzimy napisy końcowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sterowanie jest super. Zagadki logiczne bardzo ciekawe. Fizyka gry sprawia mnóstwo frajdy. Grafika jest bardzo ładna i sporo w Unravel 2 pięknych momentów. Wszystko jest mocno podsycone piękną muzyką - każdy etap ma swój własny temat muzyczny i do części z nich na pewno wrócę poza grą.

Fabuła jest dziwna i szczerze mówiąc nie do końca ją zrozumiałem. Ogólny przekaz jest raczej jasny, ale kim są tak naprawdę postacie, co dokładnie się z nimi dzieje w trakcie historii - ciężko powiedzieć. Myślę jednak, że nie o konkretną historię chodziło twórcom tylko o pokazanie walki dobra ze złem, miłości z nienawiścią i, ogólnie mówiąc, światła z ciemnością. I to się raczej udało - można się przy tym tytule wzruszyć

Mocny przekaz jest w grze widoczny w sumie do samego końca również w odezwie od autorów do gracza. Również w tym, że pracowników studia wymieniono bez podziału na rolę bo "grę tworzyliśmy wspólnie". Mi się to spodobało chociaż zrozumiem ludzi, którzy określą to "#!$%@?" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gra to mocne 8/10. Szkoda że takie krótkie bo dwa etapy więcej pozwolilyby się nim w pełni nacieszyć. Niestety endgame w postaci wyzwań to już nie to samo

W grę można grać z drugą osobą. Myślę że to fajny sposób na spędzenie wspólnie kilku wieczorów
#gry #switch #unravel
p.....k - #przeszedlem Unravel 2 i jak zawsze dzielę się krótką #mirkorecenzja 

Grał...

źródło: comment_1644608692h0k2jXntSn1p4P1w6uRQZF.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@d3v: ja grałem na dwóch ale biorąc pod uwagę przypisanie klawiszy to z tą nakładką na L1 i R1 powinno być całkiem ok. Mogę sprawdzić ale dopiero późnym wieczorem będę w domu :P
  • Odpowiedz